בשבע 383: בזמנכם החופשי

עדי (דוד) אהרון , י"ח באדר תש"ע

השבוע השיק פרופ' הלל ויס מאוניברסיטת בר אילן תקליטור ספרותי-מדעי ליצירותיו של ש"י עגנון, במלאת 40 שנה לפטירתו. התקליטור מכיל את סיפורי האהבה של הסופר בתקופת יפו, והוא מסוגל לערוך קישורים הנוטעים את הסיפורים בהקשריהם התרבותיים, ובמכלול יצירותיו של עגנון. הדיסק גם מכיל קישורים למקורות, למחקרים, לתמונות, למסמכי ארכיון ולקטעים קוליים.

 

חג הגאולה הקרב ובא מצריך עבודה מאומצת. מופע המחול 'פעימות' מזמין את קהל הנשים להגיע, ליהנות ולהשתחרר לקראת החג. במופע 20 רקדניות המשלבות מחול מודרני, קטעי היפ-הופ ואקרובטיקה אווירית. המופע הקרוב ייערך ביום שלישי, א' בניסן, בתיאטרון המעבדה בירושלים.

 

אהרן אפלפלד מוציא תחת ידו רומן חדש בשם 'האיש שלא פסק לישון' בו מתוארים חייהם של צעירים ניצולי שואה, המבקשים לבנות את חייהם מחדש כאן בארץ. במרכז הספר ניצב ארווין-אהרון, שמאז שהסתיימה המלחמה הוא ישן, ובמחוז הזה מתמודד עם חייו שנקטעו. הוצאת כינרת זמורה ביתן.

 

נתן אלתרמן נולד לפני 100 שנה, והתאריך העגול הביא את מוזיאון ארץ ישראל בתל אביב להציג תערוכה מקיפה אודותיו. החלל מחולק למרחבים שונים, כדוגמת המרחב הציבורי המוקדש לכתיבה האקטואלית של האיש, מרחב הפזמונאות שלו ועוד. ב'מרחב האישי', מוצגים תצלומים, מכתבים, ופריטים אישיים של האיש, שהיתה לו השפעה מכרעת על הכותבים בדורו ואחריו.