בשבע 384: על אף ההתנכלויות - שכונת שמעון הצדיק תקלוט עוד תושבים

עפרה לקס , כ"ה באדר תש"ע

בקרוב יאוכלסו בתים נוספים בשכונת 'שמעון הצדיק' ביהודים- כך הכריז סגן ראש עיריית ירושלים בתום סיור שערך במקום. ביום שלישי הגיע דוד הדרי לשכונת 'שמעון הצדיק'- 'שייח' ג'ארח', כדי לעמוד מקרוב על המצב בשכונה, על רקע ההתנכלויות הבלתי פוסקות שמהן סובלים היהודים מתושבים ערביים. במהלך ביקורו בחן הדרי עם תושבים ובעלי קרקעות את הדרך לחיזוק הביטחון האישי של תושבי המקום.

הוא אמר כי המפגינים מתהדרים באישור שניתן להם מבג"ץ להפגין בשכונה, אך בה בעת מזלזלים בהחלטת אותו בית משפט שקבע כי מספר בתים בשכונה שייכים ליהודים וכי יש לפנות את התושבים הערבים.

הדרי זכה לליווי משטרתי גדול, ובתום הביקור שלו התפרעו תושבי המקום, ניפצו שלושה חלונות של אחד הבתים ותקפו את תושב המקום שהגיע לצלם את הנזק שנגרם לביתו.

חבר ועד השכונה, משה שוהם, מסביר כי ההתנכלויות הקשות מתרחשות בעיקר במתחם מסוים בו "אישה אינה יכולה לצאת מן הבית בלי שיגדפו אותה, ילדים יורקים וזורקים אבנים, והתושבים נותנים מכות עם אלות". לדברי שוהם המשטרה אינה מספקת מענה ואינה מצליחה למנוע את ההתנהגות האלימה של הפורעים. "העונש המקסימלי הוא הרחקה ל-15 יום, ובית המשפט לא נותן יותר מזה".

במוצאי שבת נערכה במקום הפגנה גדולה של אנשי שמאל וערבים במהלכה הונפו דגלי פלשתין רבים ונקראו קריאות כגון 'אין קדושה בעיר כבושה', 'לא ניתן לפאשיזם להיכנס' ו'ירושלים צריכה להיות בירת פלשתין'. במהלך ההפגנה יידו תושבי השכונה אבנים לעבר משמרת מחאה של הימין, בה נכחו 100 איש בהם חברי כנסת. ח"כ אלדד שנכח במשמר הימין אמר כי השמאל הראה את פרצופו האמיתי בכך שבהפגנה שלו אין ולו דגל ישראל אחד ולעומתו יש "דגלי אש"ף רבים".