בשבע 385: מבזקי חדשות

רוני ארזי , ג' בניסן תש"ע

 פרופ' סטנלי פישר הודיע אתמול (ד') כי ימשיך לקדנציה שנייה כנגיד בנק ישראל. "זוהי זכות בשבילי לעמוד כאן כאזרח ישראלי ולקבל בשמחה רבה את הצעת ראש הממשלה ושר האוצר", אמר פישר במסיבת עיתונאים משותפת עם נתניהו ושטייניץ. המהלך התאפשר לאחר שהכנסת אישרה שלשום את חוק בנק ישראל, אותו דחף פישר במטרה לחזק את עצמאות הבנק המרכזי.

 

שר הדתות, יעקב מרגי, הודיע כי בשנת 2010 יאושרו עוד 30 תקנים לרבני יישובים ביהודה ושומרון. זאת לאחר שנים של הקפאת מינוי רבנים ביו"ש, בשל ביקורת מצד מבקר המדינה. במהלך ביקור במועצה האזורית שומרון, חנך מרגי מקווה טהרה בשערי תקווה ונועד עם רבני יישובי השומרון, להם אמר כי הוא "בטוח שהמאחזים ביו"ש יאוזרחו ויאושרו".

 

הממשלה החליטה השבוע לקדם את הקמת העיר החרדית חריש בפאתי נחל עירון ואישרה להקים צוות מנכ"לים שיגיש לה את המלצותיו בתוך שלושה חודשים. במחאה על ההחלטה, חסמו ביום א' כמה עשרות מתושבי ואדי ערה את מחלף ברקאי. הם דורשים לציית להחלטת המועצה הארצית לתכנון ובניה ולהוסיף לחריש רק 1,000 דונם – חמישית מהשטח שביקש משרד השיכון.

 

רבה הראשי לשעבר של כפר סבא, הרב יעקב פנחס שיר, נפטר השבוע בגיל 86 והובא למנוחות בירושלים. הרב שיר, יליד פולין, עלה לארץ בהיותו בן 12 ולמד בישיבת חברון. לאחר חתונתו, שימש כרבה של נשר במשך כ-20 שנה ואח"כ כרבה האשכנזי של כפר סבא במשך 33 שנים, עד שחלה.

 

סגן במיל' אדם מלול, שהורשע בתקיפת פלשתיני בהיותו מפקד פלוגה בחטיבת כפיר, לא יישב במאסר ולא יורד בדרגה – כך החליט בית הדין הצבאי של פיקוד הדרום ביום ה' האחרון. השופטים קבעו כי 96 הימים בהם שהה מלול במחבוש ובמעצר בית הינם עונש מספק וכי "אין להתעלם מהעובדה שלא מדובר באלימות חמורה".

 

הסכם חדש עליו חתמו משרדי הביטחון, האוצר והתמ"ת יאפשר לחיילים משוחררים להשתלב בענף הבניין. במסגרת ההסכם יופעלו קורסי הכשרה, שאף יזכו את המשתתפים בהם במענקים מיוחדים. ח"כ יעקב כץ (האיחוד הלאומי), העומד בראש הוועדה לבחינת בעיית העובדים הזרים, שדחפה לחתימת ההסכם, צופה כי כמה מאות צעירים יוכשרו מדי שנה לעבודה בענף הבניין.