בשבע 385: בזמנכם החופשי

מערכת העיתון , ג' בניסן תש"ע

השבוע הושק ספרו החדש של אורי מילשטיין 'דרך רבין ומורשתו' המציג את הרמטכ"ל וראש הממשלה רבין, באור אחר מהמקובל. הספר, בן שני הכרכים, מכיל ביוגרפיה צבאית של האיש כולל "בריחתו כמח"ט מוכה הלם משדה הקרב, הדחתו מפיקוד על חטיבת "הראל", רצח אנשי אצ"ל... ואשפוזו במחלקה פסיכיאטרית". ויש גם מאמרים על מורשתו.

 

'האיטי קרנבל אחרון' הוא שמה של תערוכה שצולמה בפסטיבל באי הססגוני בשנה שעברה. התמונות, שמקבלות אחרי האסון פירוש שונה לחלוטין, צולמו בידי דניאל קדר, איש עסקים שעשה את השנים האחרונות בהאיטי. כל ההכנסות קודש לבניית בית ספר בהאיטי. התערוכה תציג עד אמצע השבוע הבא בגלריה 'קסטיאל' בתל אביב.

 

"טיפ טופ -  ספר סודות הבית" - הוא ספר חדש מאת מיה קורן, המכיל למעלה מ-1000 טיפים ועצות לניהול הבית - החל מהמטבח דרך עצות לקניה נבונה וכלה בתכנון הפיננסי.

הספר יכול להועיל גם לזוג צעיר העושה את צעדיו הראשונים בניהול העסק ששמו 'משפחה' וגם לותיקים בעניין. הוצאת "דני-ספרים".

 

פסח מביא עימו גם את הפסטיבלים. בחוה"מ תיערך חגיגת 'ימי זמר בחולון' כשבמרכזה פרס מפעל חיים לשמרית אור ('הללויה', 'יחד', 'אולי עוד קיץ' ועוד רבים). ומופעי מחווה לבועז שרעבי, סשה ארגוב ועוד.  מאיר בנאי יארח את דניאל זמיר ומיכה שטרית, שלומי שבן יארח את יוני רכטר ועוד עשרות מופעים.

 

גם פסטיבל 'שירת הים' יתקיים בימי חול המועד (רביעי-שישי) בגבעתיים וישלב רבי שיח, סרטים ומופעים לצד אירועי חינם. בין השאר יופיעו 'א- גרויסע מציאה', 'נשים שרות תפילה' (לנשים בלבד), אתי אנקרי, קובי אוז, ו'המושב', ויתקיימו שיחות עם דורון שפר, כוכבי ויוצר 'סרוגים', ועוד.