בשבע 386: בזמנכם החופשי

מערכת עיתון "בשבע" , י' בניסן תש"ע

הצגת 'טאטע' של 'נקודה טובה', מגיעה במוצאי יו"ט ראשון בבית 'גשר' הירושלמי ובכ"ט בניסן היא יורדת ל'צוותא' התל אביבי. תזכורת לתוכן: שלושה גברים יושבים בחדר ההמתנה של הרב ומצפים לישועה. כולם מחפשים את 'אבא': לאחד אבדו החיים הרוחניים, אחד מכור לתאוות האוכל והשלישי דואג לביתו.

 

רבים מבקשים להגיד דברי תורה על שולחן החג, אך לא לכולם יש מה לומר. הישיבה הסביבתית בסוסיא כיוונה בדיוק למטרה הזאת והוציאה את 'מוזמנים לחגים', ספר שבו דברי תורה קצרים על כל חג בלוח השנה היהודי. אל הדברים מתלוות תמונות, פרי מצלמתם של תלמידי ובוגרי הישיבה. הוצאת ספרית בית אל.

 

 

'הגדת החירות' היא הגדה למען יהונתן פולארד, אשר מופצת בימים אלה בבתים רבים, לרגל חג החירות ולרגל העובדה שפולארד נמק בכלאו כבר חצי יובל. בהגדה, הנמכרת במחיר סמלי, דברי תורה מרבנים שונים, המקשרים בין פסח לעניינו של סוכן הישראלי.

 

בחול המועד יתקיים זו הפעם ה-20 פסטיבל הצגות הילדים החיפאי, שיעלה בין השאר את 'כשהכריש והדג נפגשו לראשונה', עפ"י ספרו של גלעד שליט, 'החברות של זזה' עפ"י סדרת הספרים של רונית חכם ועוד עשרות מופעים, בהם תיאטרוני בובות מהארץ ומהעולם ומופעי רחוב. הפסטיבל יארח גם רב שיח בנושא 'תרבות לילדים בעידן הרייטינג'. 

 

לפני חצי שנה הוא קיים הופעה מתוקשרת בקיסריה. כעת יוצא הדיסק הכפול של שולי רנד שמתעד אותה. בדיסק (וגם DVD) 8 קטעים חדשים הכוללים שירים וסיפורים עם הומור, ארקדי דוכין שר את 'אבינו מלכנו', 'שער הדמעות' ו'טמבל' בגירסה הדתית ואסף אמדורסקי גם. הפצה: דברי שיר.