בשבע 386: מבזקי חדשות

רוני ארזי , י' בניסן תש"ע

 

ישראל עוברת הלילה (ה') לשעון קיץ: בשעה 2 לפנות בוקר יש להזיז את מחוגי השעון שעה אחת קדימה. תקופת שעון הקיץ תסתיים ב-ד' בתשרי ולדברי התאחדות התעשיינים היא צפויה לחסוך למשק הישראלי כ-100 מיליון שקלים, מחציתם בזכות חיסכון בהוצאות החשמל.

 

בשכונת הבוסתן בנגוהות נחנך השבוע (ב') בית-כנסת, בהשתתפות מאות חוגגים, ובהם יו"ר המועצה האזורית הר חברון, צביקי בר חי וראש ישיבת עתניאל, הרב רא"ם הכהן. בית הכנסת 'משכן יוסף' נקרא על שמם של יוסי שוק הי"ד, תושב בית חגי שנרצח לפני 4 שנים וכן יוסף יום טוב דוידוביץ ז"ל, אביו של אחד ממייסדי השכונה.

 

בית המשפט דחה את בקשות המשטרה והפרקליטות, והסיר במהלך השבוע החולף את התנאים המגבילים מעל חמשת הצעירים מיצהר החשודים בהצתת השטיח במסגד בכפר יאסיף. על אף הצהרותיה המתוקשרות של המשטרה לפני כחודשיים כי "התיק מוכן וסגור", הסתיימה למעשה הפרשה ללא כל הוכחות נגד אנשי יצהר.

 

ועדת הכלכלה של הכנסת קראה השבוע (ג') לממשלה לפעול נגד החלטת הרשות הפלשתינית להחרים סחורה ישראלית מיו"ש. "מדיניות זו מנוגדת לכל ההסכמים ועל הממשלה לנקוט בצעדים חד צדדיים כנגד הרשות ולפצות מפעלים שנפגעו מהחרם", נכתב בקריאת הועדה.

 

פרס מוסקוביץ' לציונות יוענק השנה לרב יואל שוורץ מייסד הנח"ל החרדי, לאניטה טוקר מראשוני גוש קטיף, ולתא"ל במיל' אהרן דוידי יו"ר ארגון ההתנדבות בצה"ל שר-אל. פרס מוסקוביץ', בגובה 50 אלף ש"ח לכל זוכה, יוענק זו השנה השלישית בטקס שייערך בעיר דוד, ביום ירושלים.

 

מאות נשים יהודיות שניצלו מכפרים ערביים בעזרת ארגון 'יד לאחים', יחגגו יחדיו את ליל הסדר כהלכתו. את הסדרים, שייערכו במספר מוקדים ברחבי הארץ, ינחו פעילי הארגון וישתתפו בהם גם מאות ילדיהן של הנשים, שחלקם יזכו לחוג את חג החירות לראשונה בחייהם.