בשבע 387: נשמות טהורות

אלבומה של מקהלת הישיבה לצעירים מתמודד בצורה מרגשת עם הפיגוע הנורא שאירע בישיבה.

אמציה האיתן , כ"ד בניסן תש"ע

 'נעם הנשמות' - 'ניגוני שבת וכיסופי גאולה'

ימי ספירת העומר הגיעו, ואנחנו משתדלים שלא לעסוק במוסיקה קצבית ושמחה, אלא בדברים הנוגעים בנשמה היהודית, בדרך שקטה ורגועה. מתוך מגוון הדיסקים היוצאים אל השוק, די קשה למצוא משהו שכולו נשמה. אך מן השמים ריחמו עלי, וממש לא מזמן הגיע לידי האלבום 'נעם הנשמות'. שמו המלא הוא: "נעם הנשמות, ניגוני שבת וכיסופי גאולה", והשם הזה אכן משקף נאמנה את הכלול בתוכו.

יוצרי האלבום הם אנשי ישיבת ירושלים לצעירים, שאיבדו לפני יותר משנתיים חברים רבים בפיגוע שהיה בספריית ישיבת מרכז הרב. דרך ההתמודדות המוסיקלית מעוררת הערצה, ומי שמוביל אותה הוא אחד מרבני השכבה – הרב אלישיב ברלין. האלבום הקודם היה כולו מתפילות הימים הנוראים, ושיחזר את תפילתו של ראש הישיבה, הרב ירחמיאל וייס, יחד עם קבוצה מתלמידיו. כאן הכיוון הוא שונה. 'נעם הנשמות' מאגד בתוכו מבחר מתוך השירים המושרים בפיהם של תלמידי ישל"ץ, מתוך החלק ה'נשמתי' יותר של השבת, עם שירים נוספים, הנוגעים בנשמה ובתקווה לגאולה. הדיסק נפתח עם השיר 'יפה נוף' של ריה"ל, בלחן מיוחד וביצוע מלוטש מאוד. הלחן נמצא במחברת של שגב פניאל אביחיל הי"ד, לאחר שנרצח, בעודו יושב על לימודו בספריית מרכז הרב.

השיר השני, 'מידת הרחמים', הולחן  ע"י הרב הלל פלאי, והושמע לראשונה בהכנסת ספרי התורה לזכר נרצחי הפיגוע. לכל שיר סיפור, ולצדו של כל שיר, תוכלו לקרוא בחוברת המצורפת הגיגים, הקושרים את התוכן לנשמה, ולסערת הרגשות של כל מי שנחשף לדמויות של קדושי הישיבה.