בשבע 387: בזמנכם החופשי

מערכת העיתון , כ"ד בניסן תש"ע

  • לקראת יום הזיכרון לשואה יוצא אורי אורלב עם ספר ילדים ונוער חדש בשם 'הביתה מערבות השמש'. עולמו של אליושה בן ה-5 מתהפך כאשר משפחתו נמלטת מפולין בתחילת מלחמת העולם השנייה. אביו מתגייס לצבא האדום ושאר המשפחה מתגוררת באופן זמני בכפר קטן בקזחסטן, ונאבקת על הישרדותה. הוצאת 'כתר'.
  • הילד עמל על ציור יפהפה ולפתע - טעות! הקו לא שורטט במקומו והדמעות נשפכות כמים... בספר 'מה עושים עם אפור' מציעה שלומית דותן להסתכל על הכתם האפור שנשפך בטעות באופן יצירתי, ומביאה את הילדים (ואת המבוגרים) למחשבה מחודשת על תקלות בכלל. מתוק ואותנטי. הוצאת ספרית פועלים.
  • ביום שלישי הבא תועלה 'גטו לודג' - תערוכת מיצב של היידי שטרן ב'גלריה האחרת' בחולון. שטרן יוצרת בעקבות סרט תעמולה נאצי שצולם בגטו לודג'. במאי הסרט ביקש להציג את החיים בגטו כנורמליים, ואילו האמנית מנסה להשיב ל'כוכבי הסרט' את זהותם ואת מצבם האמיתי: נידונים למוות. אוצר: אבנר בר חמא.
  • יהודה גרין נולד במאה שערים, אך הקריירה המוסיקלית שלו הולכת בעקבות ר' שלמה קרליבך, עימו הופיע ובבית הכנסת שלו בניו יורק הוא מרבה להתפלל. הדיסק שיצא לפני פסח בשם 'געגועים' מכיל 12 רצועות. ארבע מהן פרי עטו של גרין ושמונה מהן נושאות את לחניו של ר' קרליבך, חלקן לא הוקלטו מעולם באופן מסודר.
  • הוציאו תנ"כים: חידון התנ"ך למבוגרים יוצא לדרך. משרד החינוך מבקש לחדש מסורת שהתקיימה בפעם האחרונה לפני 29 שנים ולערוך חידון תנ"ך ארצי למבוגרים. החידון יחולק לשלושה שלבים: הראשון ייערך בט"ז באב, והאחרון בל' בכסלו תשע"א. המטרה: להחזיר את העם לספר הספרים.