בשבע 387: ועדת מעקב ישראלית

כדי לפקוח עין ולהביא לידיעת הציבור את הוויתורים בירושלים ובבקעה, עלינו להקים ועדת מעקב משלנו.

אליקים העצני , כ"ד בניסן תש"ע

לערבים יש 'ועדת-מעקב', וממרומי המגדל הזה הם משקיפים ועוקבים ואוספים את החומרים לכתב האישום האינסופי, רצוף העוולות, האפליות, הגזל והקיפוח, שבעזרתו הם נוטעים רגשות נחיתות בלב המדינה הציונית וגורמים לה לאבד את בטחונה העצמי.

גם 'שלום עכשיו' עוסק  בעיקוב  ובילוש – אחרי שהייה, קנייה ובנייה של יהודים בלב ארצם, ו'גילוייו' משמשים להלשנה, לרצח-אופי, לטרור תקשורתי ומשפטי ולקשירת ידי הממשלה – הכל, לקידום העניין הלאומי הפלשתיני.

לו עמדה מול העוקבים ממשלה תקיפה המודעת לצדקת דרכה, הם לא היו גורמים יותר נזק מחתול הרודף אחרי זנבו. אלא, כשהממשלות מתכופפות תחת השוט של התקשורת העוינת היונקת מן המעקבים הללו, לא נותר לנאמני א"י אלא להעתיק את ההצלחה ובעצמם להתחיל לעקוב, ויש אחרי מה.           

ירושלים: ראש הממשלה התחייב שלא תהיה הקפאת בנייה בירושלים, אך רבים מניחים מראש שהוא לא יעמוד בדיבורו – אם בגלוי, ע"י הקפאה ל-4 חדשים כדרישת אובמה ואם בחשאי, ע"י טרפוד הבנייה בעזרת תרגילים שונים. לעומת זאת, איש אינו מצפה מראשי ממשלות גרמניה, צרפת, אנגליה, איטליה או ספרד שירמו את בוחריהן באורח שיטתי, כפי שעשה שרון בשעתו וכפי שנתניהו נוהג. היעלה על הדעת, למשל, שאובמה יבטל את רפורמת הביטוח הרפואי ויאמץ את המצע הרפובליקאי? אוי לנו כאומה ואוי לנו כדמוקרטיה, שיחידים אנחנו בעולם החופשי שמייחסים להם סדרי שלטון של גניבת דעת שיטתית.                                  

יש תכניות לבניית אלפי דירות בירושלים ה'מזרחית', אולם איך נדע מה גורלן -  בממשלה שהפרת הבטחות  הפכה אצלה לנורמה? איך נדע שלא הכרזות לחוד ומציאות לחוד?

התשובה היא ועדת מעקב.               

בקעת הירדן: שלטונות רמאללה לוטשים עין על בקעת הירדן. 'ראש ממשלתם', סלאם פיאד, תובע להקים שדה תעופה ליד יריחו, אומרים – בתמיכת שמעון פרס. בלעדי השדה, טוען פיאד, פלשתין תהיה "מדינת מיקי מאוס". רמאללה גם מיישבת פלאחים בג'יפטליק בטכס רב ותובעת להפוך חלק מן הבקעה וצפון ים המלח לאזור תיירות פלשתיני במימון מיליארדרים מהמפרץ. גם התבטאות נתניהו, כי ישראל תקיים נוכחות צבאית "ממזרח למדינה הפלשתינית", רומזת לעקירת ההתיישבות והשליטה האזרחית. בנוסף, דורש פיאד לכרסם בשטחי C הנתונים  לשלטון ישראל, והדרישה מככבת ברשימת "המחוות" של אובמה. Y-net מדווח (1.4.10), ש'שר הפנים' של שלטון רמאללה, ביחד עם 'מפקד הביטחון המסכל', דנו בארה"ב עם הממשל, כיצד להפוך שטחי B ו-C לשטחי A שבשליטה פלשתינית מלאה. למשל, הכפר אבו-דיס, הגובל בירושלים.

ליצירת העובדות הפלשתיניות בשטח הם קוראים "אינתיפאדה לבנה", ומול המגמה המסוכנת הזאת הציב נתניהו את אהוד ברק, שתכניתו המדינית אינה שונה בהרבה מזו של סלאם פיאד.

 באין דיווח אמין ומפורט בתקשורת העוינת על המתהווה מתחת לאפנו בשטח, נחוצה גם כאן ועדת מעקב.

פעולות איבה: שלטונות רמאללה חותרים תחת השלטון הישראלי בירושלים, מפיחים אש בהתפרעויות בבלעין ובנעלין ואף הוסיפו מוקדי התנגשויות בנוה צוף, הר ברכה ואפרת, וכמובן בהר הבית ובחברון. את מוחמד דמרה, לשעבר מפקד 'כוח 17' של ערפאת היושב בכלא - למשל על תכנון רצח בנימין וטליה כהנא ואש-קודש גילמור הי"ד -  העלה אבו מאזן לדרגת מייג'ור ג'נרל. הרש"פ מחרימה ושורפת תוצרת של מתנחלים ופוגעת בישראל בכל זירה משפטית, פוליטית  ופרלמנטרית בעולם.

גם המעצמות חותרות. הגנרל דייטון בונה את צבא פלשתין והקים ביריחו אקדמיה צבאית. בריטניה שולחת קציני משטרה וביון לאמן את המשטרה הפלשתינית.

האם כל זה קורה ללא ידיעתנו, או שמא – דווקא בשת"פ עם ממשלת ישראל? ואיזו חלופה מבין השתיים מדאיגה יותר? השר דן מרידור מדבר בהתלהבות על בניית מדינת פלשתין "מלמטה למעלה", וזו אכן הדרך לשמוט את הקרקע  מתחת לרגלי העם היהודי, המגשש בחושך, מהיעדר מידע.

דרושה לו, ובדחיפות, ועדת מעקב.