בשבע 387: נלכדה חוליית מפגעי אבנים בחווארה

חגית רוטנברג , כ"ד בניסן תש"ע

כוחות צה"ל של חטיבת שומרון לכדו השבוע את חוליית הפלשתינים שביצעה יידויי אבנים אל כלי רכב יהודיים בציר חווארה סמוך לשכם. החוליה פעלה באופן אינטנסיבי בשבועות האחרונים ביידוי אבנים וסלעים בציר, ופצעה שלושה יהודים בשני אירועים שונים: תושב יצהר, שמוליק כהן, הותקף בשבוע שעבר באבנים שיידו לעבר רכבו חברי החוליה, ונפצע קשה בראשו. הוא פונה לבית החולים ונותח בראשו לאחר שאיבד דם רב. באירוע מוקדם יותר נפצעו שני יהודים קל מזריקות אבנים באותו ציר ופונו לבית החולים. 

בחטיבת שומרון הוחלט גם לתגבר משמעותית את פעילות כוחות הביטחון בחווארה, על מנת לטפל בחוליות או בבודדים זורקי אבנים. 

ראש המועצה האזורית שומרון גרשון מסיקה, בירך על הפעילות: "יש לשבח את חטיבת שומרון בראשות אל"מ איציק בר על הפעולה הנחושה ותוצאותיה. שוב מוכח כי כשהדרג הפוליטי נותן לצה"ל לפעול בידיים לא קשורות צה"ל יכול להילחם היטב בטרור ולנצחו. "אנו קוראים לדרג הפוליטי לעשות חושבים ולסגור מחדש את מחסום חווארה, אשר פתיחתו  מאפשרת הן העברת נשק ומטענים לכל רחבי הארץ והן את הפקקים האדירים בכביש, שאפשרו לחוליה לבצע את פיגועי האבנים ולגרום פציעות ופגיעות קשות".

 גם במזכירות היישוב יצהר בירכו על הפעילות ואמרו: "אנו מקווים כי צה"ל ישוב במלוא המרץ לתפקידו האמיתי - לחימה בלתי מתפשרת באויב הערבי".