בשבע 387: בוחרים בושם

פינחס ורבקה קופר , כ"ד בניסן תש"ע

ניתן לחלק את משפחת הריחות ל-3 קבוצות עיקריות: ניחוחות קלילים ורעננים, ניחוחות עמוקים, חמים ומתוחכמים וניחוחות מתובלנים.

ההבדל בין או דה טואלט, או דה קולון ופרפיום הוא באחוז האלכוהול שהם מכילים. ככל שאחוז האלכוהול גבוה יותר, כך הריח רענן יותר ונשאר על הגוף לאורך זמן.

בואו לחנות נקיים מכל בושם, הביאו עימכם שוקולד מריר 70% עם תכולת קפאין גבוהה, שינטרל וימחק ניחוחות קודמים. הרחת קפה גם תעשה את העבודה.

אין להחליט על בושם ברגע ההרחה הראשון. הניחוח חייב להתפתח. כדי לבדוק את התאמת הבושם, מומלץ להריחו לאחר כ-10 דקות מההתזה. לא מומלץ להריח יותר מ-2-3 ריחות שונים בפרק זמן של כחצי שעה – האף יתבלבל מכל הרחה נוספת.

בושם חדש כדאי לנסות על גב היד ולחמם מעט לפני ההרחה, או בתוך כף ידכם תוך כדי גלגול נייר טישו. כך יתקבל הניחוח האמיתי של הבושם עליכם.

התחשבו בריחות שאר המוצרים בהם אתם משתמשים – שמפו, סבון וקרם גוף, כדי לא 'להעמיס' יותר מדי ריחות.

גוון העור משפיע על הריח המתקבל בהתזת בושם: לעור בהיר מתאימים בשמים בעלי ריח מתקתק ולבעלי עור כהה יתאימו יותר בשמים בעלי ריחות אקזוטיים.

בשמים כהים מסמלים ריח אקזוטי ובשמים בהירים ושקופים, ישדרו מסר נקי, טהור ורענן, המתאים לאישיות מופנמת וצנועה ולחילופין לראיון עבודה ולא לבילוי.

'נקודות הדופק' הם המקומות הנכונים ביותר להתיז בושם: בפרקי הידיים, בכפל הפנימי של המרפק, מתחת לתנוכי האוזניים, בתחתית הצוואר ומאחורי הברכיים.

ככול שהעור שמן יותר הבושם יהיה חזק יותר ויישאר יותר על העור. על עור יבש יש להתיז בושם לעיתים קרובות יותר או להשתמש בקרם גוף בניחוח הבושם או נטול ריח כדי שהבושם ייקלט טוב יותר על העור.

מפתיחת הבקבוק, הניחוח יחזיק מעמד בין 16-18 חודשים. בשמים קלים ורעננים מחזיקים מעמד פחות. יש לשמור בושם במקום קריר ויבש, רחוק משמש ישירה וממקור חום. כשצבע הבושם משתנה, הופך לסמיך יותר וכשהריח הראשוני חמצמץ זה סימן ברור שהבושם מקולקל.

(באדיבות אלכס דבאן-פרי – בשמית בקבוצת 'שסטוביץ', ואיריס אגיב – מנהלת הדרכה של מותגי הבישום 'ארמני', 'רלף לורן' ו'דיזל').