בשבע 388: בזמנכם החופשי

מערכת העיתון , א' באייר תש"ע

'חפ"ש' הוא ספרו של יאיר אגמון, הכותב מילים קצרות על פרשת השבוע ומנסה לחבר אותן לחיי הצבא. אגמון, תלמיד של ישיבת 'מעלה גלבוע', שימש מפקד במשך 8 חודשים בהם הקפיד לומר בכל יום שישי דבר תורה לחייליו, ואת המוצלחים יותר הוא קיבץ לתוך הספר. הוצאת ראובן מס.

להקת 'משינה' חוגגת חצי יובל ומוציאה אלבום חדש שנקרא 'יהלומים בשמים'. בדיסק שירים פרי עטו של יובל בנאי ולחניו של שלומי ברכה. האלבום מופץ החל מהשבוע בחנויות המוסיקה וגם, שימו לב, באינטרנט עם אישור להורדה חינמית, כמחווה לאוהדים. המפיצה בחנויות: 'פונוקול'.

בין דיון במליאה לסיור מוציא ח"כ אורי אורבך ספר חדש בהוצאת המגיד וקורא לו 'חכמינו לימנו'. הספר, המתעתד להפוך לסדרה, מלקט אגדות חז"ל ומלביש אותם בלבוש קליל, בהתאם לסגנונו של אורבך. בספר הראשון העוסק בנושא הבית והמשפחה תריסר אגדות, והוא מיועד לגילאי 5-9.

ספר + משחקים, דווקא לילדות גדולות  (18+) הוא יציר כפיה של י.ב. רוזנבלט שקוראת לו 'בעיטה אחישנה'. הספר הוא פרי ניסיונותיה של רוזנבלט במסע המפרך של הדייטים, והוא נכתב בפורמט מעניין שלא רק טובע בעבר, אלא מסייע ללקט תובנות. בספר הושאר מקום לקוראת לכתוב את הלקחים שלה בכל נושא וגם, כאמור, משחקים.  

במלאות 60 שנה ללהקה הצבאית הראשונה, מוציאה NMC את 'וזוהי רק ההתחלה', מארז של 14 דיסקים ובו 300 שירי להקות צבאיות משנות ה-50 ועד תום פעילותן. את הפרויקט חותם דיסק ובו 20 שירים וקטעים אינסטרומנטליים שמעולם לא יצאו בפורמט מסחרי. מגמגמי השירים הסירו דאגה, יש גם חוברת עם מילות השירים.