בשבע 388: הפשרה הצינית של 'שלום עכשיו'

"גיבורי המאחזים לא צריכים להיהרג כדי שלא יחריבו את ביתם"

חגית רוטנברג , א' באייר תש"ע

החלטתה הצפויה של 'שלום עכשיו' לבקש מבג"ץ למשוך מעתירתה נגד גבעת היובל וחרשה את בתי שני הקצינים קליין ופרץ הי"ד, עוררה אתמול (ד') ביקורת וזעם באגף הימני. 'שלום עכשיו' הודיעה כי היא שוקלת לבקש מבג"ץ שלא לדון בבתי שני הקצינים שנהרגו, ככל הנראה בשל הלחץ הציבורי שהופעל עליה בעניין. גורמים משפטיים מסרו כי להערכתם מדובר במהלך תקשורתי גרידא של תנועת השמאל הקיצוני, שכן לא ברור כלל האם הבקשה החריגה תעבור את מבחן הבג"ץ. גם במידה שכן, אומרים הגורמים, המצב האבסורדי שיוצרת 'שלום עכשיו' בהצעתה, בו תתגוררנה שתי משפחות בלבד בשכונה ששאר בתיה ייהרסו, נראה לא מציאותי.

ח"כ מיכאל בן ארי הוסיף כי "הפשרה של חבורת הבוגדים של שלום עכשיו היא התחמקות מרושעת. גיבורי המאחזים לא צריכים להיהרג כדי שלא יחריבו את ביתם. בזמן שאופנהיימר וחבריו מתמסטלים בעמק האלכוהול, חלוצים כדוגמת קליין ופרץ מגינים על ארצנו בחירוף נפש", אמר. ח"כ אריה אלדד קרא לשלום עכשיו "להפסיק לסחור בדם חללים ולנסות לקנות לגיטימציה ציבורית במחיר 'ויתור זמני' למשפחות שכולות".

אתמול (ד') התכנסה הוועדה לזכויות הילד בכנסת לדון בפגיעה בזכויות הילדים שבתיהם עומדים בפני סכנת הריסה בחרשה וגבעת היובל. אימהות תושבות השכונה סיפרו על התחושות הקשות המלוות את הילדים, שדנים בשאלות כיצד ואיך ייהרסו בתיהם. יו"ר הוועדה, ח"כ דני דנון, קרא לרה"מ ליטול את הסמכות מידי שר הביטחון ולהסדיר בעצמו את מעמדן של השכונות.

35 ח"כים מסיעות הקואליציה והאופוזיציה, בהם סגני שרים וראשי סיעות, שלחו השבוע עצומה לרה"מ בדרישה למנוע את הרס שכונות גבעת היובל וחרשה. במכתב, שנשלח ביוזמת שדולת א"י, נכתב כי בדומה לקצינים פרץ וקליין, "תושבי השכונות הללו הינם חלוצים ציוניים התורמים רבות לביטחון מדינת ישראל. אנו סבורים שמדינת ישראל צריכה לאמץ אל לבה חלוצים אלה, ולא לגדוע במו-ידיה את בתיהם ואת מפעל חייהם". בנוסף כתבו חברי הכנסת כי מבחינה משפטית ישנה אפשרות להכשיר את השכונות, וכי העובדה כי התהליך הדרוש לא מתבצע מעידה על אפליה ביחס לשכונות ביו"ש.