בשבע 388: ראש עיריית ירושלים מחדש את הריסת הבתים הבלתי חוקיים/

עפרה לקס , א' באייר תש"ע

עיריית ירושלים עומדת לחדש את הריסת הבתים הבלתי חוקיים במזרח העיר, ואנשי העירייה כבר נועדו עם נציגי המשטרה כדי לתאם לוחות זמנים. בעירייה מסבירים כי המהלך אינו נובע מהחלטה חדשה, וכי הסיבה לכך שבחודשים האחרונים לא בוצעו הריסות לא נעוץ בכניעה ללחץ האמריקני אלא בכך שתקציב הפיתוח של העיר, הכולל בתוכו את תקציבי ההריסה, לא אושר עד עתה.

דוברו של ראש עיריית ירושלים אישר ל'בשבע' כי התיאומים עם המשטרה מתבצעים ואולם אין העירייה נוהגת לומר מראש היכן יתבצעו ההריסות.

נציגי השמאל בעיריית ירושלים הודו בעיתון 'הארץ' כי הם אינם מהססים לערב גורמים בינלאומיים כדי למנוע את ההריסה. "פנינו לגורמים בחו"ל בעלי השפעה ואני מקווה שעיריית ירושלים לא תתגרה לא באמריקנים ולא בפלשתינים, כי מה שחשוב כעת זה לחדש את המו"מ", אמר לעיתון מאיר מרגלית מ'מרצ'. גם בעמותת 'עיר עמים' גינו את החלטת העירייה להרוס בתים ואמרו שהדבר לא ימנע את המשך הבנייה הלא מוסדרת, אלא עלול להביא לפרצי אלימות קשים ויסכן הסדר עתידי.

על הדברים האלה הגיב ח"כ אורי אריאל, ממובילי שדולת ירושלים, ואמר כי הצביעות של ארגוני השמאל מגיעה לשיאים חדשים. "הריסת בתיהם של קצינים בצה"ל שנהרגו על הגנת המולדת, למרות שרוב האישורים לבניה כבר ניתנו, היא 'קיום שלטון החוק', בעוד הריסת בתים של פלשתינים בירושלים, שנבנו תוך צפצוף מתמשך על כל חוק קיים, היא 'פרובוקציה מיותרת'". אריאל הוסיף ואמר כי איננו מתפלא על ההתנהלות של 'עיר עמים' ו'שלום עכשיו' משום שהם "בסך הכול מלחכי פנכה ושכירי-עט של האיחוד האירופי".