בשבע 388: מבזקים

רוני ארזי , א' באייר תש"ע

אלוף פיקוד המרכז חתם שלשום (ג') על צו מנהלי האוסר על תושב יצהר, אלחנן גרונר, לשהות בשטחי יו"ש, בשל "סכנה הנשקפת ממנו לביטחון האזור ולשלום הציבור". צו דומה צפוי לקבל אלעד מאיר, תושב חרשה. בתגובה קורא הפורום המשפטי למען א"י להעמיד את המורחקים לדין אם ישנן ראיות נגדם, ולא לפגוע באופן שרירותי בחירותם.

המדינה הודיעה לבג"ץ כי היא חוזרת בה מכוונתה להרוס 6 קרוואנים בהר ברכה שבשומרון. זאת במסגרת עתירה שהגישה תנועת 'רגבים' במחאה על בקשת המדינה להרוס את המבנים, שהליך הסדרתם מעוכב כבר 13 שנה. בג"ץ הוציא בעבר צו ביניים שאוסר פגיעה בקרוואנים וכעת הודיעה המדינה כי הריסתם אינה עוד על הפרק.

עשרות שוטרים הרסו אתמול (ד') משטח בטון באפרת שבגוש עציון, אותו יצקו זוג הורים לקראת חגיגות בר המצווה של בנם. המשטח, בעובי שלושה ס"מ ובשטח של 5 מ"ר, אמור היה לשמש את החוגגים, אך כוחות הביטחון ראו בכך הפרה של הקפאת הבניה. ראש המועצה, עודד רביבי נועד עם אלוף פיקוד המרכז ומחה באוזניו על המעשה.

ועדת הכספים של הכנסת אישרה אתמול (ד') העברה של 6.4 מיליון ש"ח לטובת ישיבות ההסדר, מתוך התקציבים הקואליציוניים של מפלגות הליכוד והבית היהודי. במקביל, הצליחו חברי הוועדה אורבך, אלקין, אריאל ופיניאן לשוב ולמנוע את העברתם של 18 מיליון ש"ח לטובת תקציב פקחי הקפאת הבניה של המינהל האזרחי.

רשת 'צומת ספרים' הפסיקה ביום א' את שיווקו של ספרון 'השמאל הלאומי' בעקבות לחץ שהפעילו גורמי ימין ובהם יו"ר מועצת יש"ע, דני דיין. בספרון, שנמכר בשקל אחד, נכתב בין היתר כי "בקומבינות, שקרים, לחצים ואיומים הפכו המתנחלים את ממשלות ישראל לקבלן הביצוע של מועצת יש"ע". בתגובה להחלטת הרשת, חתמו עשרות אנשי אקדמיה על עצומה הדורשת להחזיר את הספרון אל המדפים.

ח"כ פרופ' יולי תמיר (העבודה) התפטרה השבוע (ג') מהכנסת. זאת לקראת מינויה הקרוב לנשיאת מכון שנקר לעיצוב. את תמיר מחליף השר לשעבר ראלב מג'אדלה, הנחשב למקורב ליו"ר המפלגה, אהוד ברק.

פיקוד העורף לא יחלק בתקופה הקרובה ערכות מגן לבעלי זקנים - כך דיווח עיתון 'הארץ'. ערכות המגן, מסוג 'אבן ספיר', ייכללו רק בגל הייצור הבא של ערכות המגן משום שעלותן 500 ש"ח לערכה - פי שניים מעלות ערכה רגילה. בידיעה נאמר מפי מקורות במערכת הביטחון כי כרגע אין צורך מיידי לצייד את האוכלוסייה כולה בערכות מגן.