בשבע 389: הדי-אן-איי החולני

אבי סגל , ח' באייר תש"ע

הותר לפרסום: א"ב, גבר ממרכז הארץ, נעצר בחשד כי החזיק ברשותו מעבדת סמים, עשרות מטרים בלבד מאחורי בית ספר תיכון. העצור טען להגנתו כי הכין את הסמים לצורך שימושו הרפואי, שכן הוא סובל ממחלות כרוניות הדורשות שימוש בקנביס רפואי, אולם מהמשטרה נמסר כי במעבדה נמצאו בעיקר סמים קשים וחומרים רעילים רבים. יש לציין כי המקום עצמו היה פרוץ לרווחה, וכל תלמיד מבית הספר הסמוך יכול היה להיכנס לתוכו ולסכן את חייו.

והנה ידיעה שהגיעה זה עתה: קבוצה המגדירה עצמה כ"חולי מיגרנה בכירים" דורשת שלא להעמיד לדין את א"ב על החזקת סמים. "לדעתנו, מקרה א"ב הוא מקרה ייחודי ואנחנו מוטרדים ממצב, שבו על בסיסו של המקרה הייחודי הזה, ייווצר תקדים מסוכן", נכתב בגילוי דעת מטעמה, "נכון להיום, רשויות התביעה לא מעמידות לדין חולים בגין העבירה של החזקת סמים לצרכים רפואיים, עבירה שרובנו עברנו בצורה כזו או אחרת. מדיניות זו מבטאת, לדעתנו, איזון נכון בין צורכי החולה לבין ביטחונם של ילדי ישראל. לא יהיה זה נכון לשנות את האיזון העדין הזה בלי לקיים דיון ציבורי של ממש ועל סמך, כאמור, מקרה יוצא דופן".

"לו הייתי א"ב", הוסיף אחד מחולי המיגרנה הבכירים בבלוג אישי, "לא הייתי אומר לא אם מישהו היה מציע לי להכין קוקאין. למה לא? אני לא בטוח שאני יודע עד הסוף אינטלקטואלית. זה משהו בדי-אן-איי החולני שלי". ואם התיאור נשמע לכם מוזר, זה בטח איזו פטריית הזיה שאכלתם.