בשבע 389: בכירים נוספים נעצרים בחשד למעורבות בפרשת הולילנד

עפרה לקס ורוני ארזי , ח' באייר תש"ע

חוקרי היחידה הארצית לחקירות הונאה עצרו אתמול (ד') את איש העסקים דני דנקנר, לשעבר יו"ר בנק הפועלים ואת יעקב אפרתי, לשעבר יו"ר מינהל מקרקעי ישראל, בחשד למעורבות בפרשה. דנקנר הוא אחד מששה אחים החולשים על עסק משפחתי עתיר מפעלים בתחום הנדל"ן, התשתיות, התקשורת והבנקאות בישראל.

ובתוך כך, שולה זקן, מנהלת לשכתו לשעבר של אהוד אולמרט, שהוגדר כחשוד המרכזי בפרשת הולילנד, תקדים לשבוע הבא את חזרתה מחופשה משפחתית בחו"ל. פרקליטה, עו"ד מיכה פטמן אמר אתמול במסיבת עיתונאים שכינס במשרדו כי ההחלטה על כך התקבלה בעקבות פניה מצד "גורם מוסמך" שהודיע להם כי עדותה של זקן "נחוצה", כלשונו. לדבריו, לפני שבוע בדיוק ערכה המשטרה חיפוש בביתה, והשאירה זימון לחקירה ללא מועד נקוב, חרף ידיעת המשטרה כי היא שוהה בחו"ל.

פטמן הכחיש את הדיווחים על ניסיונות מצד המשטרה והפרקליטות להפוך את מרשתו לעדת מדינה בפרשה, ואמר כי "אין כל צורך בכל הצעה מצד המשטרה, שהרי בכוונת הגברת זקן למסור גרסה ברורה בפרשה זו ולהעמיד עצמה לרשות החוקרים". הוא הוסיף וציין כי בעבר שמרה זקן על שתיקה בחקירותיה בפרשות ראשונטורס וטלנסקי "משום שהיתה משוכנעת כי מנסים להשתמש בה ככלי להפלת ראש ממשלה מכהן. בכל שאר המקרים היא שיתפה שיתוף פעולה מלא ומיטבי וכך יהיה גם בפעם הזאת", אמר עו"ד פטמן.

בימים הקרובים מתכוונת המשטרה לחקור בפרשה את אהוד אולמרט, שהיה ראש העיר בעת שאחד מיזמי הפרויקט הלל צ'רני, ששוחרר אתמול ממעצר, קיבל את אישורי הבנייה. אולמרט הכחיש בשבוע שעבר, כזכור, את כל המיוחס לו.