בשבע 389: מבזקים

רוני ארזי , ח' באייר תש"ע

המשטרה אישרה לקבוצת פעילי ימין לקיים ביום א' הקרוב צעדת דגלים בשכונה הערבית סילוואן שבמזרח ירושלים. מספר המשתתפים יוגבל ל-70, והם יידרשו שלא לשאת נשק ולסיים את הצעדה בתוך שעה. הצעדה נועדה, לדברי הפעילים, למחות על אכיפתה הסלקטיבית של הבניה הבלתי חוקית בעיר, כלשונם.

הרשות הפלסטינית חנכה ברמאללה רחוב על שמו של המחבל הבכיר אבו ג'יהאד מהפתח, שחוסל בתוניסיה לפני 22 שנה. ראש עיריית רמאללה, ג'אנט מיחאיל אמרה בטקס החנוכה כי איומיה של ישראל בעניין הנצחת שאהידים אינם מפחידים את הפלסטינים.

פוענח חילול בית הקברות במרחביה: 7 צעירים ערבים תושבי אחד הכפרים בגליל התחתון נעצרו השבוע (ב') בחשד שניתצו עשרות מצבות בבית העלמין של הקיבוץ לפני כשבועיים. על פי החשד, הצעירים השתכרו בשטח בית העלמין ואז החלו לפגוע בעשרות מנורות, עציצים ומצבות בבית העלמין. עם זאת, במשטרה טוענים כי הרקע למעשה אינו לאומני.

בית המשפט המחוזי בפ"ת דחה השבוע את ערעורו של אלי ברק מרמת גן, על ההחלטה לחייבו בתשלום 40 אלף ש"ח פיצויים לפעיל הליכוד נסים כהן מבני ברק, המיוצג ע"י ארגון זכויות האדם ביש"ע. לפני כשנתיים כינה ברק את כהן מעל גלי האתר "דתי בטלן שלא עבד יום אחד בחיים שלו ולא שירת בצבא". בנוסף, חויב ברק לשלוח לכהן מכתב התנצלות.

תת ניצב ניסו שחם הועלה השבוע לדרגת ניצב, לקראת מינויו לראש האגף הטכנולוגי לוגיסטי במשטרה. בימין נמתחה בעבר ביקורת חריפה על ההחלטה לקדם את שחם בסולם הדרגות, חרף ביטויים אלימים ביותר שהפנה כלפי מתיישבי גוש קטיף, בעת ביצוע תוכנית ההתנתקות.

נגיד בנק ישראל, הפרופסור סטנלי פישר הגיש אתמול (ד') את דו"ח בנק ישראל לשנת 2009 לנשיא המדינה, לראש הממשלה ולשר האוצר. מחברי הדו"ח מעריכים כי המשק הישראלי יצמח השנה ב-3.7% ולא ב-3.5% כפי שחזה הבנק לפני מספר חודשים. בשנת 2011 עתיד המשק לצמוח ב-4.0% נוספים.