בשבע 390: מכתבים למערכת

מערכת העיתון , ט"ו באייר תש"ע

ביקורת סלקטיבית

ערוצי הטלוויזיה נוהגים לעיתים להביא דברים שאיש ציבור אמר בעבר, כדי להציג את הסתירה ביניהם לבין דבריו ומעשיו כיום. אבל לאחרונה הם הפסיקו לעשות זאת. בנאום בר-אילן דרש נתניהו משא ומתן ישיר, ואולם כיום הוא מוכן ל"שיחות קירבה" שייעשו בתיווכה החד-צדדי והמגמתי של ארה"ב. נתניהו הצהיר שלא תהיה הקפאה בירושלים אבל בפועל ישנה הקפאה עמוקה.  וראה זה פלא – אף ערוץ טלוויזיה אינו מעמת את מדיניותו הנוכחית אל מול הצהרותיו הקודמות. אף ערוץ אינו מבקר אותו על וויתוריו לפלשתינים.  נשאלת השאלה - מדוע אין  מבקרים את נתניהו כאשר הוא מוותר על כל הקווים האדומים שלו ?

שמואל פישר, פתח - תקוה

מחווה לא אנושית

התקשורת יצאה מגדרה כדי לגנות את הסרט שהפיק החמאס על גלעד שליט. זאת במיוחד לאחר שהוצג יום לאחר המחווה של ישראל שאפשרה להטיס את בתו של בכיר חמאס לניתוח בירדן. כנראה שהיתה ציפייה שהחמאס ישיב על המחווה הישראלית. אך מי שהופתע מתגובת החמאס אינו מכיר את הלך הרוח של אויבינו ולוקה באי הבנה של המציאות. מי שאפשר את העברת הילדה לניתוח בירדן בלי כל התניה למחווה דומה ביחס לשליט, לא ביצע מחווה אנושית נאצלת, אלא בגד בפועל בגלעד שליט. נכון שיש ערכים אוניברסאליים של הומאניות ועזרה לחולים, אך אל לנו לשכוח כי אחינו קודמים לאויבינו. ישראל היתה צריכה להתנות את הטיסה לירדן לפחות בכך שנציג  הצלב האדום יבקר את גלעד במקום שביו. אם החמאס היה מסרב, כנראה שגורלה של הילדה אינו עד כדי כך חשוב בעיניו.

אדוה נוה, שערי תקוה

כבר סלחנו?

אני רוצה לפנות לתנועת בני-עקיבא העולמית: לפני כ-5 שנים נשבענו "לא נשכח ולא נסלח". חלק מאיתנו השמיטו את החלק השני. אולם כעת מתברר שגם החלק הראשון לא קוים.

לאחרונה התקיים אירוע של בני עקיבא העולמית בנאות קדומים. להזכירכם - במקום זה התאמנו כוחות הגירוש.

והיה מחננו טהור, אנשי מחננו לא צריכים להגיע למקום כזה.

אישית - לא אשכח לעולם, כי לפני חמש שנים אתר נאות קדומים היה מוקדש להכנת כוחות הגירוש לפעולתם הבלתי מוסרית, הבלתי דמוקרטית והבלתי יהודית.

הכיצד ייתכן שתנועת 'בני עקיבא' תקיים אירוע במקום כזה ותממן אותו?

לידיעתכם, ישנם רבים מקרב אוהבי א"י שנדרו כי כף רגלם לא תדרוך במקום זה יותר, ובהם אני.

דוד כהן, ירושלים

ואצלנו - אף אחד לא קם

לנוכח ההחמרה במצבה של מדינת ישראל, אני רוצה לשאול לאן נעלמו הח"כים הדתיים – מדוע לא ארגנו הפגנות בכיכר רבין, הגישו בג"צים נגד השמאל או הצעות אי אמון?

תראו מה עשתה חיילת אחת קטנה למען השמאל – הקריבה את עצמה למען הארץ (העיתון).

ומה איתנו?

חיים דויטש, חולון