בשבע 390: שאלת השבוע- למרות הלחץ, לא נתפשר.

ח"כ אופיר אקוניס, ליכוד , ט"ו באייר תש"ע

האם ממשלת נתניהו שומרת על אחדות ירושלים או מובילה לחלוקתה?

שנים רבות לא הופעלו לחצים כל כך אגרסיביים על מדינת ישראל כמו שמופעלים בחודשים האחרונים. ארצות הברית, ידידתנו הטובה, וגם מדינות אחרות בעולם, העלו את ירושלים על ראש שמחתם, והם רוצים שנקפיא את הבנייה בירושלים.

אנחנו כולנו, ולא רק ממשלת ישראל, נמצאים בשיאו של המאבק על ירושלים. לפני כחודשיים, כאשר נשיא ארה"ב הפעיל מכבש לחצים, אמרתי וכתבתי כי בנושא ירושלים צריך לומר לברק אובמה אך ורק מילה אחת: "לא!"

לא נתפשר על ירושלים, לא נוותר על שליטה מלאה בה, לא נתפשר על המשך הבנייה בה. ולשמחתי, כך בדיוק השיב לו ראש הממשלה נתניהו, שבנושא ירושלים לא מתפשרים.

השבוע, בעודינו מתכוננים לציין את יום השנה ה-43 לשחרור ירושלים ואיחודה, נקרתה בפנינו עוד הזדמנות להעביר מסר ברור לעולם כולו: אל תדברו אתנו על ירושלים. הבירה הנצחית של העם היהודי, שהיתה תחת כיבוש זר בין 1967-1948 אינה עתה בידי כובש, אלא בידי העם שהתפלל אליה וערג אליה מכל מקום בעולם, בכל זמן נתון. הפלשתינים רואים בירושלים חלק מוויכוח פוליטי, ואילו אנחנו רואים בירושלים את לבו של העם היהודי.

ירושלים היא בירת ישראל, כך קבע דוד המלך למעלה מ-3000 שנה, הרבה לפני לידתו של הפלשתיני הראשון. ומדיניות זו תימשך – אנחנו שומרים על ירושלים.