בשבע 393: בזמנכם החופשי

עדי (דוד) אהרון , י"ד בסיון תש"ע

חסידות ברסלב מוציאה דיסק ניגונים חדש ושלישי מסדרת 'שבת בברסלב'. האלבום החדש מתמקד בשירי סעודה שלישית, מושרים כמיטב המסורת החסידית בפיהן של מקהלות ילדים תוך הקפדה על הנוסח והסדר המקובלים. לדיסק מצורפת חוברת מהודרת, המלמדת על מקורם של השירים. הפצה: גרינטק.

'המלך גוגול' של אורי אלון הוא סיפור נפלא לילדים (ואולי יותר למבוגרים) על גוגול, שרצה ייחודיות ומלוכה ולאחר ערימה של הרפתקאות מצא אהבה. המסר אולי בנאלי, אבל שווה שינון. החריזה המתוקה של אלון, לצד הציורים החביבים של מורן ברק, עושים את העבודה. הוצאת כתר.

'נפלאות הבריאה במימד אחר' הוא ספר חדש מבית היוצר של 'מלכות וקסברגר' שמבקש להביא את נפלאות הבריאה גם למדף הספרים ובאופן המוחשי ביותר. לספר מצורפים משקפי תלת מימד המאפשרים למעיינים בו לראות פינות חמד ונופים מארץ ישראל באופן חי ותלת מימדי.

ניחוחות שבוע הספר אט אט מזדחלים לאפינו. ב'יד לבנים' רעננה מקדימים את המאוחר ומציגים עבודות מדהימות של דניס שיפרין, בעקבות סיפורי עם ומיתוסים ממקומות שונים בעולם. שיפרין יוצר פסלים קינטיים מיניאטוריים מעץ ומביא אל האולם הרענני סיפורים ודמויות מהפיליפינים, סין, איטליה, ארצות סקנדינביה וכמובן ממזרח אירופה (מי אמר 'חלם' ולא קיבל?).

מכון מאיר החל להפיק תכניות ילדים גם באנגלית. התכנית הנקראת 'THE SHEMESH SHOW' - 'תורה מירושלים' מבקשת להביא אל הצופים הצעירים ששוחים דווקא באנגלית, יהדות וישראליות כרוכות בכיף, מוזיקה והומור. מומלץ לשלוח קישורים לחברים וקרובים שמעבר לים.