בשבע 393: הקוסם מירושלים

מי שמחכה להפשרת ההקפאה צריך לזכור כי למרות כל ההצהרות – נתניהו לא בנה בירושלים אפילו בית אחד.

אליקים העצני , י"ד בסיון תש"ע

מלחמה מרה מתנהלת בין ישראל ללבנון, מי יזכה בשיא של גינס להכנת החומוס הכי גדול. לא מזמן חגגה אבו-גוש, אך הלבנונים לא ויתרו וכעת הם נושאים בתואר. מצבנו טוב יותר עם שיא גינס אחר – השיא של "גדול מאחזי העיניים". בתחום זה הגיע ראש ממשלתנו לאוורסט. מפני ששקרן רגיל מעלים את האמת, וזהו: כיסו ריק והוא טוען שהוא מלא כסף. לא נתניהו: לנגד עיניכם הוא הופך את הכיס ואתם רואים בעיניכם שהוא ריק, ריק לגמרי. אבל בו-זמנית הוא מביט לכם בעיניים ובקול עמוק ומעורר אמון נשבע לכם חגיגית שהכיס מלא ואתם... מאמינים לו!

שיא השיאים הוא טרנס-אטלנטי. מפני שבעודו משקר לכם, הוא קורץ לאובמה: אתה תשמע אותי אומר להם שהכיס מלא, אל תשים לב, זה בשי"ן-קו"ף-רי"ש! אבל האמריקנים, שאמנם רואים שהכיס באמת ריק, בכל זאת אינם מאמינים. הם שמעו אותו אומר לעמו: אל תשימו לב, אני הולך לשקר לאמריקנים...

במה דברים אמורים? בבנייה בירושלים, כמובן. כלומר - הבנייה שאיננה. שמעתם את נתניהו ביום ירושלים בישיבת מרכז הרב? שפתיים יישקו. גם אנשי חבורת הסוד הקרויה 'ועדת השבעה', ובמיוחד  בני ובוגי ששמם יצא כדוברי אמת, מבטיחים ברצינות גמורה ובתום לב שהאיש לא רק מתכוון ברצינות לבנות – הוא בונה בפועל, ועכשיו ממש! תשאלו: אבל שר השיכון אטיאס הודיע מעל דוכן הכנסת שמאז סוף 2009 לא בנה משרדו אפילו בית אחד בירושלים ואת זאת מאשרים גם אנשי עיריית ירושלים - ונשיב לכם, שלא לחינם קוראים לו – 'הקוסם'.

כעת מבטיח נתניהו לחבורת-הסוד ולעם, שבספטמבר הוא יפשיר את הבנייה ביהודה ושומרון.

בלבנון צוחקים...

מתי תיגמר ההקפאה

ומה יהיה ב- 26.9.2010? נתניהו יקיים את הבטחתו ויכריז שההקפאה ביהודה ושומרון הסתיימה. מעתה, "השטחים" יהיו כמו "ירושלים הריבונית, בירת ישראל המאוחדת לנצח נצחים". וכך ייראו הדברים:

עד עתה – בירושלים היתה הפשרה להלכה והקפאה למעשה, וביו"ש היתה הקפאה גם להלכה וגם למעשה? מספטמבר ואילך גם ביהודה ושומרון תהיה הפשרה להלכה והקפאה למעשה. כמו בירושלים.

שערוריית החרם

כל מדינה מגנה על אזרחיה. אזרח עבריין שנכנס לכלא במדינה זרה, הקונסול עומד לצידו, מקפיד שלא תיפגענה זכויותיו. יחסים בינלאומיים מושתתים על הדדיות: היחס שלי לאזרח שלך - כמו יחסך לאזרח שלי.  מדינות מגישות מחאות, דורשות פיצוי ובמקרים קיצונים אפילו נוקטות פעולות נגד, מידה כנגד מידה.

350 אלף היהודים המתגוררים ביהודה ושומרון הם אזרחי מדינת ישראל. הם משרתים בצבאה, משלמים את מיסיה וכפופים לחוקיה. לאחרונה פתחה נגדם 'הרשות הפלשתינית' – כנופיית מחבלים מפת"ח-אש"ף שהענקנו לה סמכויות של 'רשות' – במסע  החרמה נבזי המזכיר את החרם שהכריזו הנאצים על היהודים  תחת הסיסמה "קאופט ניכט ביי יודן" – אל תקנו אצל יהודים! החרם הפלשתיני מלווה בשריפה פומבית של סחורות המתנחלים, חיקוי למדורות שהדליקו הנאצים לרכוש היהודי ולספריהם.

לכאורה, שלא כבימים ההם, היום יש לנו מדינה שתגן עלינו. האומנם?

בעת ההיא יהודי העולם הכריזו חרם נגדי והכאיבו למשטר הנאצי מספיק, כדי לאלצו לסגת מעט ולעשות לזמן מה את הרדיפות בדיסקרטיות יותר גדולה. לעומת זאת, מדינת ישראל אינה מגינה על אזרחיה שהפלשתינים, כמו הנאצים, רוצים 'לנקותם' מן הארץ. להיפך: היא עושה הכל כדי לקדם את כלכלתם של המחרימים – מייבאת את סחורותיהם דרך נמליה, גובה בשבילם מסים במאות מיליוני שקלים, מגישה להם סיוע טכני, מרפאת את חוליהם, שומרת על חיי מנהיגיהם. עד כדי כך היא מתנכרת לאזרחיה המוחרמים, שאצלם היא הקפיאה כל בנייה, בעוד אשר למחרימים היא מסייעת בבניית עיר חדשה, 'רוואבי' שמה: שולחת את הקרן הקיימת לישראל(!) לטעת שם עצים, מפקיעה קרקע מהתנחלויות לסלילת כביש מחבר בינה לבין רמאללה.

וגם זאת: עם המחרימים היא מנהלת 'שיחות קירבה' -  קירבה לאויב  וריחוק מאזרחיה, בני עמה.

גם בירושלים, ליהודים הקפאת בנייה, לערבים - הקפאת הריסה.

'מדינת היהודים'?  הצחקתם אותנו!