בשבע 394: בזמנכם החופשי

מערכת העיתון , י"ד בסיון תש"ע

ביום רביעי הקרוב, כ' בסיון תחגוג המועצה האיזורית שומרון שלושה עשורים לקיומה. הערב, שיתקיים בפארק רעננה, יכלול תערוכה, מופע של גולן אזולאי והופעה מיוחדת של רמי קליינשטיין שיארח לא אחר מאשר את יונתן רזאל. גם מקומם של מכובדים שונים לא ייפקד.

'שי ועגנון' הוא הקרדיט שמקבלת סידרת הקומיקס החדשה של שי צ'רקה בעיתון 'אותיות', שמתבססת על סיפורו של ש"י עגנון 'מאויב לאוהב'. צ'רקה, שחמל על האוצר העגנוני שרובנו פוגשים לקראת בחינות הבגרות בלבד, לא חשש מגובהה של היצירה ובהומור דק, אך מתוך נאמנות לסיפור, הוא יוצא לדרך.

במסגרת נסיונותיו של 'פסטיבל ישראל' להיות עממי יותר, הוא מקיים גם מופעי חינם בירושלים. בימים שלישי, רביעי וחמישי הקרובים, יקיים הפסטיבל שלושה מופעי ג'אז בטיילת אלרוב בממילא שבבירה.

המופעים יחלו מדי ערב ב-19:30 ויארחו את 'מארש דונודרמה', 'הביג בן הישראלי' של הקונסרבטוריון בת"א ותזמורת הג'אז ההולנדית OhnO, בהתאמה.   

במוצ"ש וראשון יתקיים 'הפסטיבל ה- 4 לקולנוע יהודי-ישראלי ליוצרים צעירים'. במסגרת האירוע, שייערך ברמת השרון, יוקרנו סרטים עלילתיים ודוקומנטריים, העוסקים בהיבטים חברתיים ובדילמות אנושיות ומוסריות הנובעים מזהותנו היהודית-ישראלית. בתום ההקרנות יתקיימו דיונים פתוחים עם בימאי הסרטים ועם יוצרים שונים כגון עירית לינור, אורי אורבך, אבנר שלו, אייל חלפון ועוד.

'מעומקא דליפא' הוא שמו של האלבום החדש של הזמר החסידי ליפא שמעלצר, שהושק במופע חגיגי לפני שבועיים בברוקלין שבניו יורק. האלבום כולל 16 שירים קיצביים, ושמעלצר מספר על עבודה מאומצת סביב השעון, שהביאה, לדבריו, לביצוע מדויק של השירים