בשבע 395: בזמנכם החופשי

מערכת העיתון , כ"א בסיון תש"ע

חגיגת שבוע הספר העברי, שהחלה השבוע, תימשך עשרה ימים ותצוין בכל רחבי הארץ. מלבד ההנחות, מכינות ערים רבות אירועים מרתקים למבקרים. בבאר שבע יתקיימו הצגות ו'שעות סיפור', ערב הוקרה לאלתרמן ומפגשים עם יוצרים מקומיים. בנתניה יתקיימו שעות סיפור וערב הוקרה לסופרת הילדים המקומית זוהר אביב. בתל אביב צפויים להתקיים שעות סיפור מפגשים עם סופרים, הפעלות ועוד.

עדיין בשבוע הספר: ביריד התל אביבי יימצא דוכן של ספרי גוש קטיף עבור המתעניינים בספרים נדירי ההשגה, יחסית. בדוכן יוצגו ספרים מכל הסוגים החל מעיון, דרך אלבומי תצלומים וזיכרון, ספרי עדות וראיונות ועד ספרי ילדים.    

בימים אלה מלאו 19 שנים להעלאת 14 אלף יהודי אתיופיה בתהליך הבזק שנקרא 'מבצע שלמה'. לציון המאורע מזמין אתר הסרטים של ארכיון סטיבן ספילברג את הקהל הרחב לצפות בשני סרטים תיעודיים בנושא. הראשון הוא 'ואלה שמות: יהודי אתיופיה' והשני הוא 'טקטאי'. שני הסרטים מכילים גם קטעים נדירים. הצפייה ללא תשלום.

'במראות הצובאות את הפרשה' הוא שמה של תערוכת צילומים חדשה המוצגת בימים אלה במכללת 'ליפשיץ'. הצלם, ישראל ויס, חבר ב'קבוצת הצילום של שלומי', מציג תמונות הממחישות בכל פעם משפט אחד מפרשיות השבוע, מה שמחייה את הפרשה ומצית את דמיון המתבוננים. התערוכה תציג עד ד' בתמוז בלבד.

ביום שני, ב' בתמוז, ייערך בתיאטרון ירושלים 'הקונצרט השנתי לחזנות ומוזיקה יהודית'. במופע ייטלו חלק החזנים יצחק מאיר הלפגוט ושלמה גליק, בליווי מקהלות החזנות 'שפתי נועם נתניה', 'שירת מודיעין' ו'רינת הכפר'. מנהל מוזיקאלי ומנצח: יענקל'ה רוטנר. נגינה: 'סימפונט רעננה'.