בשבע 396: בזמנכם החופשי

מערכת העיתון , כ"ח בסיון תש"ע

השחקן אוהד קנולר הקים לאחרונה עם אשתו, נעה, את 'מעבדת תרבות דימונה' שמעלה בימים אלה את 'שלג ויער', מחזה המבוסס על פואמה של אצ"ג. איכר שבסמוך למקום מגוריו מובלים כל היהודים אל בור ביער ונשחטים שם, מגלה כי חייו החומריים השתדרגו עד מאוד. אך האם אי פעם יזכה למרגוע נפשי?

המינהל לחינוך דתי יוזם הפנינג של יצירה יהודית לציבור הדתי שיכלול הרצאות סדנאות ופאנלים בתחומי הקולנוע, התקשורת, האמנות, התיאטרון והספרות. לחגיגה יהיו שותפים בין השאר יונדב קפלון, מיקי שיינפלד, שרה בק, ח"כ אורי אורבך, אמונה אלון וקבוצת ארמדיל, והוא יתקיים בכג'-כד' בתמוז בבית התפוצות. כרטיסים דרך המינהל.  

מופע השקה של 'נשמות חדשות' מבית היוצר של יצחק מאיר יתקיים ביום ראשון, ח' בתמוז, בבית אבי-חי בירושלים. מלבד שירי הדיסק מזומנת לבאים הופעת אורח של קובי אפללו, שישיר בדואט עם מאיר את 'י-ה אכסוף' וכן אחיו של היוצר, העיתונאי ידידיה מאיר, שינחה את הערב ויספר על יצירת האלבום והמופע.

100 שנה לנתן אלתרמן, והדיסק 'פגישה לאין קץ, יוסי בנאי מגיש נתן אלתרמן' שהופק לפני למעלה מעשור יוצא בהוצאה מחודשת. בנאי מקריא, ולא שר, שירים של אלתרמן, והנטו הזה מעניק להם משמעות לא רגילה. לדיסק החדש נוספו שלושה שירים והליווי המוסיקלי רוענן. הוצאת עם עובד ורפאל קינן.

הרבה מדריכי ניבים ופתגמים יש בשוק, אבל יהודית בסה כתבה אחד המיועד לילדים. בספר המנוקד 'עברית בכיף' היא מדגימה מהסברים מחורזים מה הניב אומר, מסבירה את המקור החז"לי ומוסיפה פה ושם על מילים בשפה העברית בכלל. לחובבי השפה. הוצאת צבעונים.