בשבע 396: ירושלים תמורת ועדת חקירה?

כצפוי, הלקח התקשורתי מפרשת המשט כמעט זהה: רק תהליך מדיני יבלום את ההידרדרות במעמדנו. ואולי כדאי שנסיר את המצור מעזה וניתן לעולם לדאוג למחסורה?

אליקים העצני , כ"ח בסיון תש"ע

אחרי יומיים של שתיקה פחדנית, 'מחנה השלום' חזר אל עצמו והתקשורת העוינת תובעת פה אחד להיענות לדרישת עולם עוין, משוחד, אנטישמי וצבוע: ועדת חקירה!

לחקור – מה? את 'מחדלי ההסברה'? את המנטאליות של הפיקוד הגבוה שראה טרוריסטים כ'פעילי שלום' וצייד לוחמי קומנדו ברובי-צבע? את 'תהליך קבלת ההחלטות' בממשלה מול המלצות וינוגרד? בינינו: זה מה שמעניין את התורכים ואת העולם?

סוכני ההשפעה הפלשתינים שבתוכנו מחליפים בכוונה בין שאלות טכניות-טקטיות כאלה לבין מה שמבקשי רעתה של ישראל באמת מחפשים – להוקיע את ישראל "כמדינת טרור", לגלגל אותה כנאשמת נצחית מוועדת חקירה לוועדת חקירה. השמאל הקיצוני מזדהה עם המטרות האלה במפורש. השמאל 'הציוני', שמגמת פניו  הקו הירוק, מנסה לנצל את ההסתבכות כדי להוציא מן העם היהודי את ירושלים. כל כותבי הטורים חתמו את הגיגיהם באותה המסקנה: נתניהו אשם, מפני שאין לו מדיניות, ומה המדיניות החסרה? הוא טרם נתן לערבים את הארץ. לו הכריז, למשל, על היענות ל'יוזמה הערבית', ההפגנות היו נפסקות מיד, ובלשכות המדיניות בעולם היינו רואים רק חיוכים וגינוני אהבה.

את 'המכה בפטיש' נתן כרגיל מי שרבין ז"ל ראה בו חתרן בלתי נלאה והמכהן היום כנשיא המדינה, שהזמין אליו את נתניהו כדי לומר לו: "רק תהליך מדיני רציני יבלום את ההתקפה הבינלאומית". כלומר, ירושלים תמורת ועדת חקירה!

עם נשיא כזה, מי צריך אויבים?

הגירוש גרש את ה'פיקסיז'

אולם - מה הקשר ? הרי זה בפירוש 'non sequitur', מסקנה שאינה נובעת מן ההנחה. ממה נובע 'המשט'? מן המצור הישראלי על הרצועה. וממה נובע המצור? משלטון החמאס, שמיום קומו לא חדל לתקוף את ישראל ולבנות 'טורה-בורה' טרוריסטית-איסלאמית על פתחנו. ושלטון החמאס ממה נובע? מנסיגת צה"ל ומגירוש המתנחלים תחת דגל 'השלום', כלומר - מן 'השלום'. זו ורק זו השרשרת הסיבתית שהובילה לבידודנו בעולם אחרי 'עופרת יצוקה', וגם עכשיו.

אלא שאת הקשר הסיבתי החוזר ונשנה בין הקטסטרופות המדיניות לבין הנסיגות, הממסד והתקשורת העוינת המשרתת אותו מסתירים, מטייחים, מבטלים.

וגם מחנה הימין אשם: מדוע לא יצא הוא במתקפה רבתי להעמיד את הקשר הסיבתי על מכונו, לאמור: בגלל גירוש היהודים מן הרצועה הושפלו, הוכו ונפצעו חיילי השייטת ובגלל הגירוש נהרגו ונפצעו הפורעים על ה'מרמרה' ומעמדה של ישראל בעולם התערער. ובגלל הגירוש ביטלו ה'פיקסיז' את הופעתם בישראל. הגירוש הוא שגזל מאוהדיהם ומחסידיהם את הנאתם הצרופה, את אושרם העילאי. כן, לו היה עדיין גוש קטיף עומד על תילו – ה'פיקסיז' היו כאן! תארו לכם...

להתנתק עד הסוף

ואולי איפכא מסתברא? לפתוח בפניהם את חוף הים ואת מעבר רפיח ולחסום את מעברי הגבול עם ישראל? על מנת שתורכיה תספק להם את המים, מצרים – את החשמל, וכל הומניטארי העולם את כל יתר מחסורם? צרפת, שתקלוט את חוליהם, והאיחוד האירופי - שיצרף אותם לגוש היורו, כי אנחנו לא נשלח להם עוד שקלים במשאיות. את הכנסת נשק לרצועה ימנע צי בינלאומי, וגם לנו שמורה זכות הפיקוח הימי.

 ומי יסבול מן 'הפריש-מיש'? בראש כולם - שלטונות רמאללה והאמריקנים המגבים אותם. מפני שהסרת המצור תחזק את שלטון החמאס ותנציח את הפילוג של אויבינו: רמאללה (1.5 מיליון) ועזה (1.2 מיליון). הפיצול הזה הוא סם המוות למדינה הפלשתינית, ולכן סם חיים לנו.

גם פתיחת מעבר רפיח כמעבר-גבול שאינו מאויש על ידי שלטונות רמאללה מקבעת את חלוקת פלשתין. מה רע?

ותסבול מצרים. מפני שהחמאס, אחיהם הצעיר של 'האחים המוסלמים', מסכן את המשטר המצרי גופו, מקיים מוקד איסלמיסטי, אנטי-מצרי, קבוע פתח ביתה.

ארה"ב תסבול, מחשש שאל-קאידה ואיראן גם יחד יתנחלו ברצועה.

את כל המשא הכבד הזה נושאת ישראל על גבה זה שנים, ומה שכרה? חרפות, ביזיונות ובידוד מדיני.

מדוע לא תטיח את כל המכשלה הזאת בפרצופיהם ותאמר: ברוך שפטרנו?!