בשבע 398: בזמנכם החופשי

עדי דוד-אהרון , י"ב בתמוז תש"ע

זוכרים את הכלב המפורסם בלק מ'תמול שלשום'? שיטוטיו שזכו להיאגד בספר זוכים כעת לעדנה מחודשת באיוריו של הצייר המפורסם אביגדור אריכא ז"ל, בתערוכה חדשה בבית ש"י עגנון. אריכא ועגנון היו חברים טובים והאיורים, שהיו מצויים עד עתה בידי אספנים בלבד, וכן כאלו שלא נחשפו עדיין, יוצאים לאור לשלושה חודשים בלבד, עד ה-27.8. בנוסף לתערוכה, ניתן להזמין גם סיור.  

אלבום בכורה למטפל במוסיקה, ניר סרי. האלבום מורכב מסגנונות מגוונים של מוסיקת עולם יהודית. סרי לקח טקסטים יהודיים מוכרים ('שמח תשמח', 'דרור יקרא', 'אדון עולם'), גילה בהם רבדים נוספים והכניס את הפרשנות המוסיקלית שלו. עקב מקצועו כמטפל, במוסיקה שלו ניתן למצוא גם מימדים נוספים מלבד המילים והצלילים.

ניגונים של רבי נחמן מברסלב מלפני מאות שנים התגלו לפני כשנה וחצי באוקראינה ויוצאים כעת לאור. מדובר בניגונים שהושרו בימיו של רבי נחמן וחלקם אף הולחנו על ידו. בין 16 הניגונים שנשמרו עד עתה בסוד ניתן למצוא את הניגון שלפי המסורת איתו מלווים את הצדיקים לגן עדן. בימים אלה יוצאת הסנונית הראשונה, 'שבענו מטובך', מהאלבום הכפול שעתיד לצאת לקראת ראש השנה.

'בעקבות החייזרים' הוא מסלול חדש שנפתח החודש במוזיאון הילדים הישראלי בחולון. המסלול מיועד לגילאי 8-12 ומעביר את הילדים חוויית הרפתקה מסעירה על ידי חוויית טיסה וירטואלית בחלל ועוד שלל טכנולוגיות מתקדמות. כמו במסלולי המוזיאון המוכרים, 'דיאלוג בחשיכה' ו'הזמנה לשקט', גם מסלול זה יעסוק בדרך של הנאה ובילוי בשבירת מחסומים וסטריאוטיפים של האחר והשונה.