בשבע 398: מכתבים למערכת

השבוע בטור- הגזענות האמיתית מאת ד"ר יאיר ויסמן. לקרוא ולטקבק מאת משה צפור, פשע קטלני מאת ציפי לידר ולסיום צימוקים לשבתמאת משה טאו.

קוראי "בשבע" , י"ב בתמוז תש"ע

הגזענות האמיתית

עמנואל שוכנת בשומרון ולכן סובלת מהקפאת הבנייה כבר שבעה חודשים. מי שמכיר את האזור, יודע שמהצד השני של הכביש לעמנואל נמצא הכפר הערבי ג'ינסאפוט. בכפר בונים כרגיל ואין שום הקפאת בנייה. מדוע? כי בג'ינסאפוט גרים בני הגזע הערבי ובעמנואל גרים בני הגזע היהודי.

בעתירה לבג"ץ נקבע כי אין כאן גזענות כי ההחלטה "מידתית", עבור "תכלית ראויה", בלה בלה בלה...

בעמנואל כולם מסכימים שיש גם ספרדיות במסלול החסידי. המחלוקת היא האם האחוז שלהן מספק או לא. כאן בג"ץ נזעק על הגזענות וכל המילים היפות כמו "מידתיות", "תכלית ראויה" וכו' נעלמו. ככה זה כשאתה גם חרדי וגם מתנחל. בעיני בג"ץ בתחתית הסולם החברתי ולכן מקומך כנראה בבית הסוהר. לכן ענת קם במעצר בית, אבל חסידי סלונים במעצר מלא.

ד"ר יאיר ויסמן, רבבה

לקרוא ולטקבק

אני קורא קבוע של 'בשבע' ושל מדור ביקורת התקשורת. דברים כדרבנות. חסרונם שהם מושמעים באוזני המשוכנעים ממילא. מושאי הביקורת, או הציבור הצורך את התקשורת, אינו קורא את הביקורת הזאת וזהו בזבוז תחמושת.

בזמננו הביטאון היעיל ביותר והפתוח בפני כולם הוא הטוקבק. מכתב מחאה למערכת סיכויו טובים להיזרק ישירות לפח, בתואנה של חוסר מקום. לא כן הטוקבק. רואות אותו עיניים רבות. יתרונו שאינך צריך להזדהות ואתה יכול לכתוב את דעתך ללא חשש, וגם אינך צריך להקפיד על ניסוח מלוטש.

זהו כלי הנשק שבו יכולים להשתמש גם אלו שבאופן אחר קולם לא נשמע.

אני פונה לציבור שלנו להיכנס לאינטרנט ולקרוא את התקשורת האינטרנטית, בעיקר זו 'העוינת', ולתרום מזמנם לכתיבת תגובות על דברים שאינם לרוחם. יש לכתוב שוב ושוב, ולא להסתפק במשלוח תגובה אחת.

משה צפור, רחובות.                    

פשע  קטלני

טל מור טוען שדרס את שניאור חשין למוות בגלל נהיגה רשלנית. גם אם העוּבדות מפריכות טענה זו, ומוכיחות כי מדובר בהריגה על רקע סמים ואלכוהול - אי אפשר להתעלם מקוּלת העונש של גרימת מוות ברשלנות, העומד על שלוש שנות מאסר בלבד.

  הגיעה השעה לשנות את החוק המגוחך הזה, ולהטיל עונשי מאסר כבדים על פשע חסר תקנה זה, העולה בחיי אדם. לא ייתכן שעל עבירות רכוש נענשים בחומרה יותר מאשר על עבירות בנפש (עיין ערך 'האופנובנק'), דבר הגורם לזילות החיים ולהעדר הרתעה.

ציפי  לידר, ירושלים.

צימוקים לשבת

* עצומה לביבי:אל תירא מן העולם. עשה מה שטוב למדינה.

ללא חשש תבל.

* מדען הצליח לפתח תירס בצבע אדום.

עבד על הקלח.

* ישראלי מונה למאלף הכלבים של צבא קמבודיה.

מורה נובחים.

משה טאו, רחובות