בשבע 399: מכתבים למערכת

קוראי "בשבע" , י"ט בתמוז תש"ע

הקורבנות הבאים

על פי דברי שרי הביטחון בעבר ובהווה: מופז, פרץ, בן אליזער וברק, ישראל מסוגלת להתמודד ולספוג את שחרורם של מחבלים כבדים, גם אם יחזרו לפעולות טרור".

אכן, ישראל כמדינה תספוג ולא תתמוטט, אך יש לזכור שאת מחיר הסכם אוסלו שילמו בחייהם מאות מאזרחי ישראל, שכונו 'קורבנות השלום'.

מי שלא לומד מההיסטוריה, זו חוזרת אליו. וכך - כנראה שבעתיד יהיו גם 'קורבנות שליט'.

אבי יחזקאלי, חדרה

פולארד לפני שליט

צריך לשבח את ראש-הממשלה בנימין נתניהו שהודה בפה מלא ששליחותו של יהונתן פולארד נוהלה בידי ישראל הרשמית, ולא "בידי נוכלים בקהילת המודיעין", כדברי שגרירנו בארה"ב מייקל אורן.

אך בכך לא סגי, יש צורך נוסף לדרוש מחדש את שחרורו של אסיר ציון הזה וגם לבקש עד אז, לשפר ולהיטיב את תנאי מאסרו שנמשך כבר תקופה של כמעט פי 5 מזה של החטוף גלעד שליט.

ראש ממשלתנו הקודם אהוד אולמרט, אפילו לא הזכיר את שמו של פולארד על דל שתי שפתיו במשך כל תקופת כהונתו, וזה ייחשב לו לבושה ולביזיון.

יש לחקור את הסיבות לכך. בייחוד את הקשר האפשרי של העובדה הזאת עם הברית הקואליציונית שהוא עשה פעם עם רפי איתן, שהיה בזמנו מפעילו הראשי בוושינגטון.

יוסף בלכר, תל-אביב

תביעה ייצוגית

(בתגובה ל'שאלת השבוע', גיליון 398)

כדי להבין כמה אבסורדית השיטה הקיימת של מינוי שופטים בבית המשפט העליון, בואו נדמיין שהמצב הקיים היה בדיוק 'הפוך'. כלומר, שהרוב המוחלט של שופטי בג"ץ היה מהציבור הדתי, החרדי והספרדי. נניח שהם היו פועלים להפוך את החברה הישראלית ליותר יהודית וימנית באמצעות החלטותיהם, שכוללות גם פסילת חוקים שחוקקו בכנסת. הם גם היו משתתפים בהליכי הבחירה של השופטים החדשים וקובעים למעשה מי יישב איתם בספסלי בג"ץ גם בעתיד. השופטים היו דואגים כמובן ששניים מתוך ה-14 יהיו מהציבור האשכנזי והחילוני, כדי שגם הם יקבלו ייצוג...

מישהו באמת מאמין שהציבור החילוני 'הנאור' היה מקבל מצב כזה?

חיים בן דניאל, בית אל

תירוצים שפלים

אחד הנאשמים ברצח אריה קרפ ז"ל, אמר בבית  המשפט המחוזי בתל-אביב:"לא חשבתי שמכות הורגות". זה אחד התירוצים השטותיים ששמעתי. זה כמו שאבוא ואומר: לא ידעתי שתאונה תתרחש אם נוהגים במהירות על הכביש ולא מצייתים לחוקי התנועה...

 חבל שבתיק כל כך חשוב מייעצים עורכי הדין לנאשמים לבקש סליחה, כשכל כך ברור שמדובר בטקטיקה ולא בבקשת סליחה אמיתית.

אני מקווה שהוא יקבל את העונש שמגיע לו: מאסר עולם ללא אפשרות לחנינה.

צביקה שטרוסברג, בני ברק