בשבע 400: בזמנכם החופשי

מערכת העיתון , כ"ו בתמוז תש"ע

 'אריאל', המרכז לתולדות ירושלים בימי בית ראשון בשיתוף יד יצחק בן צבי מציגים מגוון פעילויות המאפשרות למבקרים לחוות את ירושלים של ימי המקדש הראשון: מיצג העיר בימי המלכים והנביאים, דגם בנוי של ירושלים של פעם ותערוכה.  בנוסף, תינתן הדרכה פעילה וסדנת יצירה לילדים.

'כתום המאבק' -  אליישיב רייכנר מספר את סיפור העקירה מגוש קטיף מזווית שטרם סופרה – נקודת המבט של המתיישבים עצמם. ספר חדש שיצא מבית 'ידיעות ספרים' מבקש לספר את סיפור המאבק של תושבי גוש קטיף בגזירת ההתנתקות.

ערב ניגונים ונשמה מיוחד יתקיים מיד לאחר בין המיצרים. אודי דוידי וסיני תור יופיעו הופעות מלאות, הרב שמואל טל והרב יצחק פנגר ירצו בכנס. במהלך הערב יוקרנו סרטי בוגרי ביה"ס לקולנוע יהודי, 'תורת החיים'. האירוע יתקיים בהפרדה מלאה ב-י' באב, בשעה 17:00 באולם הכנסים החדש ביד בנימין.

מה הסיפור שלך? ג'קי לוי ובוגרי בית מדרש 'ויהי היום' מבית 'אלול',  המכשיר מספרי ומספרות סיפורים מבצעים את סיפורי חז"ל בלבוש חדש. בליווי מוזיקלי של הפייטן חכם דוד מנחם. רביעי, י' באב, 19:30, בתיאטרון 'המעבדה' בירושלים.

1.    "בסבך הלבנון". לקראת יום השנה הרביעי למלחמת לבנון השניה יוצא לראשונה ספר זכרון לזכר החללים. הספר הוא פרי יוזמה, איסוף, כתיבה והפקה של 118 המשפחות השכולות ובעריכת ד"ר עשהאל אבלמן. החלק הראשון נכתב לנופלים ע"י משפחותיהם והחלקו השני סוקר את מהלכי המלחמה מזווית כללית ואישית. בהוצאת ראובן מס.