בשבע 402: השדכנית הקטנה

רוצים לשמוע סיפור יפה לט"ו באב?

אסתי רמתי , י"א באב תש"ע

רוצים לשמוע סיפור יפה לט"ו באב? האמת היא שאתם תופסים אותי בדיוק באמצע התסרוקת. אמא הרשתה לי ללכת לתסרוקאית, שתעשה לי תלתל על המצח ושתי וערב מאחור כמו שהיה לעטרת מהכיתה שלי בבת מצווה, זה היה מהמם. לאורצ'יק התסרוקאית בטח תעשה משהו עוד יותר מדהים, אבל זה בסדר, היא הכלה. אני רק האחות הקטנה. אם כי, אני רוצה שתדעו שיש לי תפקיד רציני בחתונה הזאת. לא סתם... אני השדכנית!

טוב, לא בדיוק, אבל בערך. ועל זה רציתי לספר לכם, אבל אם אני אמשיך לפטפט על התסרוקת, אני בחיים לא אגיע לסיפור. אז ככה - בהתחלת השנה הצטרפו אלינו לכיתה שתי בנות חדשות: מור ורבקה. מור היא ממש יפה. יש לה עינים כחולות ושיער בלונדיני ארוך. בקיצור, בהפסקה הראשונה כולן התנפלו עליה ורצו להתידד איתה. גם אני, מה אתם חושבים? כי חוץ מזה שהיא יפה, היא גם נראתה נחמדה. אבל אז שמתי לב לרבקה, הילדה השנייה החדשה. רבקה היא ...אהמ... נו, שמנמונת עם שיער מקורזל ואף מעוך כזה ומשקפיים. ובפעם הראשונה שהסתכלתי עליה היא גם נראתה די חמוצה ומבואסת, מה שלא גרם לה להיראות יותר מוצלח. אבל אני טיפוס ידידותי כזה, אני שונאת לראות בנות יושבות לבד, אז ניגשתי אליה והתחלתי לספר לה על עצמי ועל המורה ועל הכיתה, ובסוף גם שאלתי אותה קצת על עצמה. ואז היא צחקה וסיפרה לי שהיא הגיעה מגדרה ושהם עברו לשכונה חדשה בקצה העיר, ושנורא נחמד מצידי שאני מתעניינת בה ולא בחדשה השנייה כמו כולן.

בקיצור, רבקה ואני נהיינו חברות ממש טובות. הסתבר שהיא חכמה ומצחיקה, ומקשיבה לכל הסיפורים שלי (מה שלא כל הבנות מוכנות...) והיה לה בית מגניב עם משחקים מדהימים שאבא שלה מביא מחו"ל. למרות שהיא גרה רחוק ממני, היה שווה לי לקחת אוטובוס ולנסוע אליה לפעמים. אז איפה הקטע של השידוך? חכו, זה תכף מגיע.

באחד הימים שהייתי אצלה ממש נסחפנו. שיחקנו במשחק חדש שבאמת אין לי זמן לספר לכם מהו כרגע, ולא שמתי לב מה השעה. פתאום רבקה אומרת לי:  "הי, אלומה, לא פספסת את האוטובוס שלך?" וואלה, איזה פאדיחה! ביקשתי לצלצל הביתה, אולי אמא או אבא יוכלו לבוא לקחת אותי, למרות שאני יודעת שהם ממש לא ישמחו. נכנסתי למטבח, וקצת התפשלתי כי שמול, האח הגדול של רבקה היה שם. הוא ממש גדול, כבר בן שלושים, והוא  ישב ליד השולחן ואכל חביתה.

כשצלצלתי, ענתה לי דווקא אורצ'יק. אורצ'יק היא האחות הכי גדולה שלי, אבל מכל האחים שלי, רק היא עוד לא היתה נשואה. זה היה די מבאס, העניין הזה, במיוחד כשכולם היו באים לשבת עם הגיסים והגיסות והאחיינים. בכל אופן, יש לה אוטו משלה, והיא ריחמה עלי והסכימה לבוא ולקחת אותי מרבקה.

כשהיא הגיעה, עדיין לא סיימנו לשחק וביקשתי ממנה לחכות רק טיפונת שייגמר התור שלי. אז היא חיכתה בסלון, ושמול הציע לה קפה, והם דיברו קצת ואז המשחק נגמר והלכנו הביתה. ולמחרת בהפסקה רבקה ואני החלטנו שהם באמת נורא מתאימים, ואז היא סיפרה לשמול כמה שאורצ'יק נחמדה, והוא אמר שהוא שם לב; ואני סיפרתי לאורצ'יק ששמול חושב שהיא נחמדה, ובקיצור הם התחילו להיפגש, ואחרי כמה חודשים החליטו להתחתן. והיום, בט"ו באב, רבקה ואני נהפוך להיות קרובות משפחה! נכון שזה סיפור יפה?