חדשות ערוץ 7

פופולארי: תג בכותרות
גליונות בשבע עוד גליונות

בשבע

גולן אזולאי, בעקבות המופע 'קרליך חי' - תרבות ופנאי (מופע)

12/08/10, 13:15
ירעם נתניהו

גולן אזולאי, 41, מוזיקאי בעצמו, נכנס לנעליו של שלמה קרליבך ב'קרליבך חי', מופע מוזיקלי על הרבי המרקד – חייו וסיפוריו.

אזולאי – ששיחק ב'טירונות', ב'בנות בראון', ובסרט 'הבית בפינת הרחוב', הנחה את 'חכמי ספרד' וביים את ההצגה 'חכמי חלם' – מגלם בהצגה את דמותו של קרליבך ושר משיריו עם צוות שחקנים. בנוסף, אזולאי מופיע כבר שנה בעקבות אלבומו 'בדרך אל הלב', ולפני כמה חודשים התחיל להגיש תכנית יומית אישית ברדיו גלי ישראל בשם 'העם עם גולן'.


מי הגה את הרעיון למופע, ומה הוא כולל?

נחום בייטל היה האמרגן של קרליבך, והוא יזם את המופע עם תיאטרון היידישפיל. מדובר במופע מוזיקלי שמשלב סיפורים על אישיותו העצומה של הרב קרליבך זצ"ל. במופע קטעים קצרים מתורתו ומזווית הראייה החסידית הנועזת שלו. חשוב לי לציין שאין עלילה ושזה לא מחזמר על סיפור חייו, אלא מופע שיש בו הרבה מהרוח ומהתורה ומהמוזיקה של קרליבך, מין בליל מהעולם שלו ומהחוויה הקרליבכית.


אתה מרגיש חיבור מיוחד לקרליבך?

מתחילת החזרה בתשובה שלי, גם כאמן וגם כמוזיקאי, נפעמתי מהדרך שלו, מאהבת ישראל שלו ומהיכולת שלו להיות עם כל אחד ולקבל כל אחד. הוא תמיד היה אומר: "אתה יכול להיות אתה ולהוסיף קדושה לחיים". כלומר מי שחוזר בתשובה לא צריך להפסיק את חייו. וגם אני ככה – אני עדיין נמצא על הבמה ומשחק בסרטים. מובן שלא בכל סרט.


כחלק מחזרתך בתשובה החלטת לחבוש קסקט ולא כיפה. למה?

אני לא רוצה להיות מתויג. אני שם כיסוי ראש מול בורא עולם וזה מה שחשוב. תשובה היא לא עניין של דתיים או של לא דתיים אלא של הלב, ולכן לאלבום שלי קוראים 'בדרך אל הלב'.


ספר על סבב ההופעות של 'בדרך אל הלב'.

אני מופיע בכל הארץ ושר שירים מאלבום הבכורה שלי, כולל שתיים-שלוש גרסאות כיסוי. אגב, שיר אחד מהם הוא של קרליבך. במופע אני מספר על מסע השורשים שלי, על התחברות לשורשים הספרדיים והיהודיים שלי. המסע מלווה במונולוגים קומיים, והקהל צוחק, שר ונהנה.


יש תכנון לאלבום שני?

יש חומרים, אבל רק כשהילד יֵצא הוא יצא. גם על האלבום הראשון עבדתי די הרבה זמן – ארבע-חמש שניים.


מה מייחד את תכנית הרדיו שלך?

שזו תכנית של שמחה. יש קטעי סטנד-אפ ומערכונים, יש פינות חסד, פינת חדשות טובות, פינה על הדרך של ימימה, פינת פרגון על יוצר השבוע עם חמוטל בן זאב, פינת יום הולדת עברי של ידוענים – אני מצלצל אליהם בשידור חי ומפתיע אותם.


היו שמועות על סדרת המשך ל'חכמי ספרד'. אתה יכול לעדכן אותנו בעניין?

עשינו את "אנשי השם" על חכמי אשכנז, וגם כאן קיבלנו תגובות טובות. חשבנו להקדיש תכניות לרבי נחמן, הבעש"ט, המהר"ל, אבל בינתיים אין תקציב. אולי אם אנשים ישלחו מכתבים ל'רשת' זה יעזור.