בשבע 406: ארי אודס - מנהל סוכנות "במה אחת"

ירעם נתניהו , ט' באלול תש"ע

בעקבות ניהול סוכנות אמנים 'במה אחת' לתכנים יהודיים ערכיים

לא תאמינו אבל כבר שנה שארי אודס, 34, ממגורשי תל-קטיפא שגר במושב שקף במזרח לכיש, מנהל סוכנות אמנים בשם 'במה אחת'. הסוכנות מאגדת תחת קורת גג אחת פעילויות תרבות ואמנים העוסקים בתכנים יהודיים ערכיים, ומייצגת מעל 100 אמנים המציעים הצגות, סדנאות, מופעים מוזיקליים, הרצאות, סיורים ועוד. הסוכנות גם מפיקה מופעים וסדנאות העוסקים בתכנים חינוכיים. לאור הפריחה של היצירה היהודית בשנים האחרונות, לא ברור כיצד לא חשבו על זה קודם.


אז איך לא חשבו על זה קודם?

האמת שהרעיון בהתחלה היה הרבה פחות גדול – לשווק את ההצגות והסדנאות שלי ושל עוד כמה אמנים. אבל מהר מאוד העסק צבר תאוצה והגיעו בקשות רבות של עוד אמנים שנשווק אותם, ובו בזמן גם הלקוחות ביקשו שנעזור להם בהצעות לפעילות. בעצם מצאנו את עצמנו בתוך וואקום חזק בין לקוחות שמשוועים לפעילויות איכותיות ובין אמנים שזקוקים למישהו שישווק אותם.


איך אתה מסביר את הפריחה ביצירה היהודית – זמרים, שחקנים, יוצרים, אמנים ועוד?

בפן האישי יש הרבה אמנים שחזרו בתשובה בשנים האחרונות, וכן לא מעט דתיים שהרגישו צורך להתבטא גם בתחומים אמנותיים. החיבור בין אמונה לחיים מחייב שילוב של כל חלקי הנפש ולא רק השכל והגוף. הצורך ל'התחבר' מבקש מענה לרגשות ולחוויות. ובאמת הקהל הדתי מחפש הרבה יותר מאשר רק הופעה 'כשרה', והציבור הכללי מחפש הרבה יותר רוחניות – התופעה בולטת במיוחד בריבוי השירים היהודיים הנשמעים ברשת ג' וכדומה.


הסוכנות שלך מקבלת רק אמנים דתיים?

לא, אני לא בודק מה יש על הראש של האמן, אלא אני בודק את התכנים ואת ההגשה המקצועית. אנחנו מקפידים לצפות בפעילות לפני קהל. אם אנחנו מזהים שיש שילוב יפה בין התכנים לביצוע, הקהל נהנה ויש עבודה מקצועית ולא של חלטורה – רק אז נוכל לשווק, להמליץ בחום וגם לקחת אחריות על הצלחת הפעילות.


הכוונה של הסוכנות להתמקד בעיקר בשיווק האמנים במגזר הכללי או בעיקר במגזר הדתי?

קהל היעד שלנו הוא כל עם ישראל – כל מי שהתכנים הערכיים חשובים לו. אנחנו בהחלט משקיעים מאמצים רבים להגיע לקהל הכללי וגם רואים התעניינות רבה בבשורה של האמנים הדתיים.


איזה אמן היה גורם לך נחת רוח אם היה מצטרף לסוכנות שלך?

נחת הרוח שלי לא מגיעה מאמן כזה או אחר אלא בקהל. אני חולם על מהפכה תרבותית – אני שואף להגיע תוך כמה שנים בודדות לרשת ארצית של מרכזי בילוי תרבותיים שבכל ערב יהיה בהם מופע ערכי בסגנונות שונים – סרטים, הצגות, מוזיקה וכו', והקהל יגיע אליהם לא כדי להתנתק מהחיים, אלא כדי להתחבר למקום פנימי יותר.