בשבע 406: חוזרים לבית הספר

הכינו בבית בשיתוף הילד את רשימת המוצרים הנדרשים והגיעו איתה לחנות....

פינחס ורבקה קופר , ט' באלול תש"ע

הכינו בבית בשיתוף הילד את רשימת המוצרים הנדרשים והגיעו איתה לחנות.


רכשו רק עפרונות של חברות ישראליות או אירופאיות. עופרות העפרונות מהמזרח הרחוק שבירים ולא איכותיים ולעיתים אף רעילים. לכיתה א' רצוי לקנות עפרון בעל עופרת רחבה יותר.


מומלץ לרכוש מוצרים מחברות ידועות המייצרות לפי תקנים בינלאומיים. מחק לא איכותי מורח את הכתוב כי אין בו מספיק פלסטיק.


לכיתות נמוכות כדאי לקנות טושים עם פקק מאוורר, מפני שבעת בליעה חס וחלילה, קשה יותר לחלץ פקק אטום המונע זרימת אוויר לנשימה.


רצוי לקנות בחנויות המתמחות בחזרה לבית הספר. תופסי הטרמפים לא מכירים את האיכויות והתקנים, לא מציעים מגוון רחב ולא מעניקים אחריות.


המחירים בעונה זו אטרקטיביים. כדאי לרכוש מראש כמות גדולה יותר של מוצרים כמו מחברות, דפדפות ועטיפות, להם במהלך כל השנה.


על הילקוט להיות בעל רצועות כתף רחבות ומרופדות הניתנות לכוונון באמצעות אבזם.


על הילקוט להיות בעל ריפוד באזור הגב, כשעל מערכת הגב להיות נוחה, בעלת תעלות אוורור רשת ושטח מגע מינימלי עם הגב למניעת זיעה.


על הילקוט להכיל מספר תאים המאפשרים את חלוקת משקל הספרים והמחברות. חשוב לפזר באופן שווה את תכולת התיק ולא לרכז הכל בתא אחד. מקמו את הפריטים בתיק מהגדול לקטן כאשר הגדול קרוב לגב התיק.


וודאו שאורך רצועות הכתפיים שווה ומאפשר חלוקה שווה של עומס המשקל. דאגו שעיקר משקל הילקוט יימצא מול מרכז הגב ולא מול האגן. וודאו שקיימים מחזירי אור על גוף הילקוט לבטיחות בדרכים וכי הילקוט הינו בעל כיסוי נגד גשם בצבע זוהר ובולט.


הסבירו לילד שעליו לדווח על הופעת כאבי גב או כתפיים בעת נשיאת הילקוט. וודאו שמשקל הילקוט כשהוא מלא, לא עולה על 15% ממשקל גוף הילד. שקלו שימוש בילקוט עם גלגלים בהתאם לתנאי הדרך מהבית לביה"ס ובחזרה. ילקוט עם גלגלים אמנם אינו נישא על גב הילד, אולם משקלו רב יותר, הוא אינו מתאים לעלייה במדרגות, הוא דורש מאמץ רב בהרמה ומעודד תנועה לא סימטרית בגב ובידיים, ולכן ההמלצה היא למשוך את התיק פעם ביד ימין ופעם ביד שמאל.


באדיבות 'קרביץ', 'אופיס דיפו' ומרכז 'שניידר'.