בשבע 407: האנוסים, גרסת האיסלאם

בידוע הוא שבכל דור ודור התבוללו יהודים בכל רחבי העולם ונטמעו בגויים. רבים המירו את דתם היהודית מרצון....

דוד אלהרר , ט"ז באלול תש"ע

בידוע הוא שבכל דור ודור התבוללו יהודים בכל רחבי העולם ונטמעו בגויים. רבים המירו את דתם היהודית מרצון, משיקולים חברתיים וכלכליים, אבל היו שהמירו את דתם מאונס בלחץ השלטונות ושמרו בתוך הבית פנימה על מנהגי ישראל. הראשונים נתערבבו באומות העולם ואילו האנוסים הותירו עקבות ברורים המאפשרים התחקוּת אחר המוצא שלהם באמצעות בדיקה גנטית פשוטה. הדבר משנה לחלוטין את אופי המאבק על ארץ-ישראל בין יהודים לערבים, משום שספק גדול אם הערבים הקרויים 'פלשתינים' הינם מוסלמים 'למהדרין'.


החשש הגדול מהקמתה של מדינה פלשתינית הוא דווקא של הערבים בכל רחבי ארץ-ישראל ממערב לירדן. מנהיגיהם, המובלים כחבל אחר הדלי מטעם 'האומה הערבית' מקשקשים שוב ושוב בשלום מדומה בלי תמיכה של ממש מצידה של האוכלוסייה. הערביים יודעים שמוצא משפחותיהם בא מיהודים שהתאסלמו מאונס במשך הדורות, בעיקר החל מן המאה ה-11. על בסיס עובדה זו הם מתכוונים לפעול למען התאזרחות ישראלית המונית. המנהגים שנשתמרו אצל חלק מהם כמו הפרשת חלה, ברית מילה ביום השמיני, הדלקת נרות שבת, פדיון הבן ואפילו ייבום – מוכיחים להם את מוצאם היהודי. יש בתים בהם קבועה מזוזה נסתרת, וגם תפילין נמצאו בבתי אחדים יחד עם סידור-תפילה וספר תהלים.


במעבדות בית הספר לרפואה בבית החולים הדסה בירושלים נערך מחקר גנטי בינלאומי בראשות הפרופ' אריאלה אופנהיים, יחד עם הפרופ' מרינה פיירמן וד"ר דבורה פירון, והתוצאות מפתיעות: רובם של הערבים תושבי ארץ-ישראל נושאים בדמם כרומוזומים המוכרים למדע הגנטיקה ככרומוזומים יהודיים. המסקנה הינה חד-משמעית! אי אפשר לזייף גֶּנים. עכשיו, מה עושים עם האינפורמציה הזאת המוטחת בפנינו מצד הערבים שנצמדו לקרקע ארץ-ישראל דורות רבים, שהתאסלמו בצוק העתים, והם מבקשים לחזור עתה לכור מחצבתם בחיק היהדות?

תודו שזו לא עלתה על דעתנו. היו אמנם שברי מידע שכזה בעבר, אבל איש לא לקח את העובדה הזאת ברצינות הראויה. היינו עסוקים במריבות פנימיות, בטיפוח שנאה בינינו לבינינו, בחיפושים אחר שבטים שנכחדו ברחבי העולם והזנחנו את החצר האחורית שלנו. לא בדקנו לעומק. התרשלנו. החשש הגדול של ערביי שומרון, יהודה ועזה, הוא שמעלה את העובדה הזאת על פני השטח. זהו המוצא שימנע את הגרוע מכל בעיניהם – מדינה פלשתינית. חלום הבלהות הזה מקיץ נרדמים וההתרוצצויות החשאיות בעיצומן. נפלאות הן דרכי הבורא.


אני עצמי נחשפתי למידע הזה בעקבות רשימה קודמת שלי ואחת התגובות באה מיהודי יקר בשם צבי מִסִינָי, פיזיקאי ואיש היי-טק. צבי עוסק מזה למעלה מעשר שנים בחיפוש אחר מקורות יהודיים אצל הערבים והוא משוטט מכפר לכפר ומתעד אורחות חיים ומנהגים רווחים. יש לו אתר שנקרא 'ההתחברות', שאני מציע לכל יהודי להיכנס אליו. יש שם הפתעות מרנינות כל לב יהודי ועובדות שכבר אי אפשר להתכחש להן. בזמן הקרוב נהיה עדים להתפרצות הר-געש חברתי שיהווה נקודת מפנה היסטורית בתולדות העם היהודי. אי אפשר יהיה למנוע את זה, שום מנהיג ערבי או יהודי לא יוכל לבלום תהליך שהכרחיותו בלתי ניתנת לערעור.


כל המאמצים המדיניים הנעשים עתה תחת לחץ אמריקני, מיותרים. דבר לא יצא מן הדיבורים הללו, משום שהם לא יתקבלו בסוף דרך החתחתים שהוכיחה פעם אחר פעם את חוסר תוחלתה. מדינת-ישראל חייבת לערוך סקר מקיף בקרב ערביי יהודה, שומרון וחבל עזה, לבדוק את מוצאם ואת המדינה המועדפת עליהם כאזרחים. לא תהיה שום הפתעה, הסקר יאשש את הממצאים המפורטים באתר 'ההתחברות' והדרך למדינה יהודית-ישראלית בכל השטח שממערב לירדן – פתוחה. אין לה חלופה אחרת.