בשבע 411: ישי לפידות

המוזיקה היהודית והחסידית מקבלות במה גם בפסטיבל ראשון לציון שייחגג זו השנה-23 ברציפות.

ירעם נתניהו , ט"ו בתשרי תשע"א

המוזיקה היהודית והחסידית מקבלות במה גם בפסטיבל ראשון לציון שייחגג זו השנה-23 ברציפות, ובכך מוכיחות שוב את המהפך שחל בשנים האחרונות בקרב הציבור הכללי. בפסטיבל יארח ישי לפידות, 42, את יונתן רזאל, צמד רעים, הקינדרלעך, חיים יוסף שוואקי, אוהד מושקוביץ, החזן דב הלר ועוד. כל זה יקרה בכ' בתשרי, 28.9, יום שלישי בגן המושבה בראשון לציון.

ללפידות גם תכנית שבועית 'אישי בשישי' ברדיו קול חי, והוא המנחה של תכנית הטלוויזיה 'חמישה בעקבות פרשה' המשודרת בכל יום שישי בערוץ 10. לפידות גם ממשיך ללוות את להקת הילדים שהקים (עם דוד פדידה) – הקינדרלעך, וממשיך להופיע עם אוף שימחעס, לצד השתתפותו בהפקות בתחום המוזיקה היהודית בארץ ובעולם וכמובן ממשיך להלחין לרבים מגדולי הזמר החסידי, ביניהם אברהם פריד, דודו פישר, אוהד מושקוביץ, ורדיגר וצמד רעים.

מה צפוי בהופעה בחול המועד ולמי היא מיועדת?

מדובר בשילוב מיוחד ומגוון של כל גוני המוזיקה היהודית-חסידית, שכבר הרבה זמן לא נראה על במות הארץ. ההופעה מיועדת לכל האנשים, הדתיים ושאינם דתיים – כל מי שחובב ואוהב מוזיקה יהודית-חסידית בעלת ניחוח ישראלי.

ההופעה תהיה בהפרדה?

כיוון שההופעה היא במסגרת פסטיבל ראשון לציון ובהפקת החברה העירונית היא מיועדת לכלל הציבור הישראלי כך שהישיבה היא באווירה משפחתית, וכמובן מי שיחפוץ יוכל למצוא מקומות נפרדים.

מדוע קולה של אוף שימחעס נדם וכבר שנים רבות שאין אלבום חדש?

שאלה מצוינת. אנו מופיעים כל הזמן ברחבי העולם, וגם בארץ בהופעות סגורות, מקווה שעד חנוכה ייצא האלבום השישי שלנו.

ומה הוא יכלול?

האלבום יהיה במתכונת של האלבומים האחרונים של הלהקה – מוזיקה חדשנית ואלקטרונית לצד ניגונים חסידיים אותנטיים ובלאדות מרגשות כדוגמת 'פיה פתחה' ו'עלה קטן'.


אתה עצמך הוצאת אלבום סולו אחד לפני הרבה שנים. יש תכנון לעוד אחד?

כשהזמן ולוח הזמנים יאפשר – אשמח.

כשאתה כותב שיר ושר – למי אתה מכוון, מי הקהל שלך: הציבור הדתי? הכללי?

אין כוונות מיוחדות. כשמלחינים לא חושבים על קהל יעד, זורמים עם הלחן או הסיפור שבראש. רק לאחר שזה יוצא מתחילים לכוון לקהל שהכי יתחבר אל היצירה שיצאה.

פריחת המוזיקה היהודית גם בקרב הציבור החילוני – תופעה חולפת?

ממש לא. אנחנו זכינו להיות מסמני הדרך כשהתחלנו לפני 15 שנים בתחרות הקדם אירוויזיון והוזמנו לתוכנית של דן שילון ול'ראשון בבידור' פעמים אין ספור. היה ברור לי כבר אז שזה יתפתח ויפרח. ברור שגם תנועת התשובה שסחפה אליה רבים וטובים כדוגמת מאיר אביתר ואהוד בנאי ואמנים מחוננים כמו שולי רנד ועמיר בניון מוסיפה ומתסיסה את הכיוון המבורך הזה, שעוד בטוחני כי ימשיך הלאה כי הצימאון הוא גדול.

קראתי שאתה פוזל לתאטרון. תוכל לשתף אותנו?

כל כיוון שמתקשר לבמה מעניין אותי מאוד, חבל שהאפשרויות שפתוחות בפניי כאדם שומר תורה ומצוות הן כה מצומצמות. אבל יהיה עוד והרבה, בע"ה.