בשבע 412: חיים במתנה

שמונה ימים לאחר שניצלו בני הזוג נטע ושרון שוקר מפיגוע ירי בדרום הר חברון, חגגו השבוע (ב') בני הזוג ברית מילה לבנם הפעוט – ליעד.

רבקי גולדפינגר , כ"ט בתשרי תשע"א

שמונה ימים לאחר שניצלו בני הזוג נטע ושרון שוקר מפיגוע ירי בדרום הר חברון, חגגו השבוע (ב') בני הזוג ברית מילה לבנם הפעוט – ליעד, מוקפים בבני משפחה, צוות רפואי וחברים. הטקס נערך בבית הכנסת בבית חולים סורוקה בבאר שבע, שם מאושפזת האם, נטע, שנפצעה מן הירי ברגלה והובאה לאולם על כיסא גלגלים.

בפיגוע הירי שהתרחש לפני כשבוע בסמוך לישוב טנא עומרים שבדרום הר-חברון, פתחו מחבלים באש מרכב חולף לעבר רכבם של בני הזוג שוקר. חייהם של בני הזוג ניצלו בנס. מיד לאחר הפיגוע המשיכו בנסיעה מהירה לבית החולים, שם הובהלה נטע, שהיתה בחודש התשיעי להריונה, לניתוח קיסרי דחוף. כעבור זמן קצר ילדה בן בריא ושלם. בעלה, שרון, נפצע באורח קל.

בשיחה עם 'בשבע' השבוע, ביקש האב שרון להודות על הנס לו זכו. "קיבלתי את המשפחה שלי מחדש. האויבים באותו ערב רצו לרצוח יהודים, ולמרות הכוונות שלהם קיבלנו את בננו הבכור, ליעד. צפוי עוד שיקום ארוך ולא פשוט לנטע אבל אנחנו מודים על מה שיש".

שרון מציין שהם ממשיכים לגור ביישובם. "זה יכול היה לקרות בכל מקום. טנא עומרים זה הבית שלנו. אין לנו מקום אחר", אמר והוסיף "בסופו של דבר האויב שלנו רוצה לפגוע בכולנו. בשבילו כולנו יהודים, ועד שאנחנו כעם לא נבין את זה, לא נמצא פתרון לבעיות במדינה".