בשבע 414: לא לפרסום בתקשורת

בית המשפט אסר לפרסם תמלילי עדויות נגד הרב מרדכי אלון

רוני ארזי , י"ג בחשון תשע"א

העימות בין 'פורום תקנה' לרב מרדכי אלון הולך ומחריף. בית משפט השלום בראשון לציון נענה אתמול (ד') לבקשת המשטרה והוציא צו איסור פרסום על פרטים הנוגעים לפרשה הנחקרת בעניינו של הרב, שאמורים היו להתפרסם מחר, בגיליון סוף השבוע של העיתון ידיעות אחרונות.

אתמול פרסם העיתון חלקים מהכתבה המדוברת, ובהם קטעי עדויות של המתלוננים נגד הרב. כמו כן, נטען כי העיתון מחזיק במסמך שבו מקבל הרב על עצמו את המגבלות שהטיל עליו הפורום, בחתימת ידו. עורך דינו של הרב, יאיר גולן, אמר כי "הצגת הדברים כאילו הרב הודה בפני חברי פורום תקנה בביצוע מעשה כלשהו, הינה עיוות מוחלט של האמת".

את העדויות גבו אנשי פורום תקנה מתלמידים לשעבר של הרב אלון והן הועברו למשטרה, שכזכור, המליצה בעקבות כך לפרקליטות להגיש כתב אישום בפרשה. במקביל החליט הפורום להעביר את החומרים למערכת העיתון, כדי להשפיע על דעת הקהל, לטובת עמדת הפורום. בין היתר אומרים שם כי מדובר במענה הנדרש למכתב ההסברה שפרסם אחד מתלמידי הרב בשבועות האחרונים בתפוצה נרחבת בדואר האלקטרוני, אשר ביקשה להטיל ספק בעבודתם המקצועית של חברי הפורום.

במשטרה חששו כי פרסום העדויות המלאות יביא לשיבוש החקירה. זאת משום שחלק מהעדים, שהיו קטינים בזמן המעשים המדוברים, אינם מעוניינים להוסיף ולפגוע במעמדו של הרב באמצעות כלי התקשורת. במשטרה אומרים כי אם יתפרסמו העדויות המלאות כבר בשלב זה, השניים עלולים  להפסיק את שיתוף הפעולה עם החוקרים ויסרבו להעיד נגד הרב בבית המשפט, אם יוגש כתב אישום נגדו. השופטת שרית זמיר כתבה בהחלטה כי צו איסור הפרסום יהיה תקף לתשעים יום.

בעקבות הפרסום אתמול בידיעות אחרונות, החלה החתמה של תלמידי הרב על עצומת תמיכה בו. תחת הכותרת 'מחאה גלויה', כותבים התלמידים: "לנו אי אפשר לספר סיפורים. אנו מעידים כי במשך כל השנים שזכינו ללמד וללמוד במחיצתו של הרב אלון, מעולם לא נתקלנו בשום צורה שהיא, לא במראה, לא בשמועה ואף לא ברמז באיזושהי התנהגות נצלנית או בלתי ראויה מצד הרב כלפי תלמידיו, או באיזושהי תלונה מצד מי מתלמידיו ושומעי לקחו". עד כה חתמו על העצומה מאות תלמידים.