בשבע 414: טיפים לאיפור למרכיבות משקפיי ראייה

משקפיי ראייה הן אביזר אופנתי ונהפכו עם הזמן לסוג של תכשיט. לעתים המשקפיים נותנות מסגרת לפנים, אך מסתירות ומקטינות את העיניים.

פינחס ורבקה קופר , י"ג בחשון תשע"א

משקפיי ראייה הן אביזר אופנתי ונהפכו עם הזמן לסוג של תכשיט. לעתים המשקפיים נותנות מסגרת לפנים, אך מסתירות ומקטינות את העיניים ונשים רבות המרכיבות משקפיים תוהות מהי הדרך הנכונה להתאפר, אילו צבעים לבחור ומה כדאי להדגיש.

  • אזור העין הוא אזור שקוע וכהה עם שכבת עור דקיקה. כדי להבליט ולהבהיר את העין עלייך לטשטש את הכהות באמצעות מייק אפ בגוון העור וקונסילר בגוון אחד נמוך יותר.
  • בימים חמים רצוי למרוח מייק אפ על בסיס מים באזור העפעפיים וקונסילר לטשטוש כתמים כהים מתחת לעיניים. מאחר ועדשות המשקפיים מקטינות לכאורה את העיניים יש ליצור באמצעות איליינר או עפרון שחור מסגרת לעיניים.
  • בימים חמים מומלץ לבחור עפרון או איליינר עמידים במים. מי שמתקשה לשרטט מסגרת באמצעים אלו יכולה להיעזר בצללית שחורה ומכחול איליינר. במקרה זה, יש לטבול את המכחול בצללית ובמים ולמרוח את המסגרת מעל העפעפיים ומתחת לעיניים. צללית בהירה על איזור העפעפיים תסייע להבליט את העין מבעד לעדשה, ולכן, בכל מקרה כדאי להדגיש את העפעף בצבעים בהירים. בשלב בחירת הגוון שימי לב לצבע מסגרת המשקפיים.
  • מרכיבות משקפיים בגוונים טבעיים ועדינים, כמו כסף, זהב, אפור בהיר, אוף ווייט ודומיהם יכולות לבחור בשלל גוונים בהתאם לתחושתן, אך רצוי לבחור בדומיננטיים יותר. למרכיבות משקפיים עם מסגרת צבעונית מומלץ לבחור בצלליות מאותה משפחה של צבע המסגרת. לדוגמה: אם המסגרת כחולה, כדאי לבחור בצלליות בגווני תכלת, אפור-כחול, כסוף וכדומה.
  • להשלמת מראה הצללית מומלץ למשוח את העפעפיים העליונים בצללית אבקה בעלת מראה בוהק המשלים את העין המודגשת ו'פותח' אותה. לאחר שרטוט המסגרת משחי את הריסים העליונים והתחתונים במסקרה כהה.
  • למרכיבות משקפיים, מסקרה כהה עדיפה על מסקרה בגוונים חומים טבעיים משום שהיא תורמת להבלטת העין. מאחר ואיפור למרכיבות משקפיים מדגיש את העיניים.
  • מומלץ למשוח את השפתיים בגלוס בגוונים בהירים. הגוון המומלץ הוא גוון ה'ניוד' (מעין פודרה). עם זאת, מי שבחרה לתת למסגרת משקפי הראייה 'לדבר בעד עצמן' ולא למרוח את העפעפיים בצלליות דומיננטיות, מומלץ להדגיש את השפתיים בשפתון בוהק.

באדיבות אורית חברוני, מנהלת מחלקת הקוסמטיקה בסניף רמת אביב של 'סופר פארם'.