בשבע 415: חשש מהסלמה בצפת: המשטרה נערכת בנקודות חיכוך מרכזיות

בעקבות האירועים האלימים בין צעירים יהודים וערבים שהיו בשבת בצפת, נערכת המשטרה בכוחות מתוגברים, במטרה למנוע עימותים נוספים.

רוני ארזי , כ' בחשון תשע"א

בתחילת השבוע הבא תוגש הצהרת תובע נגד שלושה צעירים יהודים, החשודים כי היו מעורבים בקטטה האלימה שפרצה בערב שבת בין קבוצת תלמידי ישיבת חב"ד בצפת, לבין סטודנטים ערבים הלומדים במכללה בעיר. האירוע כלל גם יידויי אבנים הדדיים ואף ירי. איש לא נפגע, אך נזק נגרם לכמה דירות.

צעיר בן 16, שבחקירת המשטרה קשר את עצמו לאירוע, נשלח על ידי בית המשפט למעצר בית בן כשבועיים בירושלים. אחיו, המשרת כחייל במשמר הגבול, וחברו, תושב צפת כבן עשרים, שהשתמש בנשק שברשותו במהלך האירוע, עודם במעצר.

דובר מרחב הגליל במשטרה, רב פקד ערן שקד, מסר ל'בשבע' כי "המשטרה רואה באירוע זה אירוע חמור ביותר, ותנקוט יד נחושה על מנת למנוע אירועים שכאלו בעתיד. משטרת צפת תיערך בדגש על סופי שבוע על מנת למנוע הצתת אירועים ספונטניים שכאלו ואת הסלמתם".

נציין כי המתיחות הגואה בעיר באה על רקע מקרי התבוללות חמורים שנרשמו בתקופה האחרונה בין צעירות ממשפחות דתיות וחרדיות בצפת לבין תלמידים ערבים במכללה. בעקבות מקרים אלו פרסמו רבני צפת גילוי דעת חמור האוסר להשכיר דירות לערבים, מחשש לסכנות ביטחוניות ולסכנת התבוללות. גורמים בעיר טוענים כי קרוב ל-90 אחוז מתלמידי המכללה בצפת הם ערבים, וכי על גג מסגד ששופץ לאחרונה בעיר נתלה דגל של הרשות הפלשתינית, המסמל את המצב המחמיר.