בשבע 415: שדרוג בגבס

שימוש בגבס מאפשר ליצור רהיטים בנויים בהתאמה אישית, כמו ספריות, נישות, מדפים, ספסלים ואפילו ארונות מטבח ואמבטיה.

פנחס ורבקה קופר , כ' בחשון תשע"א

  • שימוש בגבס מאפשר לבצע שינויים בקלות, בהתאם לשינוי בסגנון החיים. הגבס הולך ותופס תאוצה כחומר בנייה מועדף, שכן הוא מתאים לדרישות של גמישות גבוהה בתכנון וליכולת לבצע שינויים מהירים החוסכים זמן, עבודה וכסף.
  • הגבס ידידותי לסביבה ומקדם בנייה ירוקה. זהו אחד מחומרי הבנייה הבודדים שמתמחזר במלואו. בנוסף, משקלו הקל מאפשר הפחתת עומסים בבניין וכתוצאה מכך חיסכון במרכיבים קונסטרוקטיביים יקרים. יתרון נוסף של עבודה בגבס הוא קלות התיקון.
  • לעיתים משתמשים בלוחות גבס כדי לחפות על קיר קיים שאינו במצב טוב או שקיים עליו חיפוי שקשה להסירו. במקרים כאלו מצמידים לקיר הקיים לוח גבס, ומקבלים קיר חדש. בניה בגבס מתבצעת לרוב על הריצוף הקיים והיא מורכבת משילוב בין קונסטרוקציית מתכת קלה, אביזרי חיבור, חומרי בידוד ולוחות גבס. מיומנות בעל המקצוע, שימוש באביזרים נכונים והוירטואוזיות של העיצוב, ישפיעו על העלויות.
  • בעלי ידיים טובות יכולים לעשות זאת בעצמם עם קצת הדרכה מראש. כל נקודת מכירה המשווקת מוצרי גבס יכולה לספק ייעוץ התחלתי לעבודה בגבס. פעמים רבות רהיטים במידות סטנדרטיות אינם מתאימים לחלל הנתון, והזמנה מיוחדת כרוכה בהוצאה משמעותית.
  • שימוש בגבס מאפשר ליצור רהיטים בנויים בהתאמה אישית, כמו ספריות, נישות, מדפים, ספסלים ואפילו ארונות מטבח ואמבטיה.
  • איזה גבס קונים? חובה להשתמש בלוחות גבס איכותיים, ועל כך לא מתפשרים. כל לוח היוצא מהמפעל מסומן בתו תקן ותאריך ייצור, המבטיח שהלוח באיכות גבוהה ושאין בו פגמים.
  • גם לגבי הקונסטרוקציה יש לוודא שעל פרופילי המתכת ושאר האביזרים מתווה אישור תקן. במקרים בהם יש צורך בהעמסת משקלים גבוהים, וודאו שאביזרי החיבור מתאימים לכך. לוחות גבס מגיעים בגדלים משתנים, ולא תמיד כדאי לקחת לוח באורך מלא (2.40 מטר) ולקצרו לפי הצורך. קיימים לוחות בגדלים המאפשרים ניוד קל, דוגמת לוח באורך 1.80 מטר, שניתן להכניסו לרכב מסחרי קטן ולמעלית. מומלץ להשתמש בקרניזים מוכנים, כדי לחסוך בזמן עבודה ולהבטיח גימור מושלם. הקרניז הוא גבס שכופף במפעל וכך ניתן להבטיח שהזוויות תהיינה מדויקות. בעבודות מיוחדות כמו תקרות, משקופים ואלמנטים ייחודיים אחרים, יש לעבוד לפי מפרט שהותאם לכם במיוחד.
  • באדיבות אדריכל משה יעקובי – 'טמבור גבס' ואדריכלית ניבה יחיאב – מנהלת העיצוב, 'טמבור'