בשבע 415: קוראים כותבים

מי באמת בלתי חוקי / לענות לוותיקאן / סלחנות מוזרהמכתבים למערכת , כ' בחשון תשע"א

לענות לוותיקאן

בסוף שבוע שעבר התכנסו בוותיקאן הגמונים נוצרים בראשותו של האפיפיור. הם קראו לאומות מאוחדות לזרז חלוקת ארץ ישראל ולהפיכת ירושלים לעיר בינלאומית.

אני קורא לרבני ישראל להעביר מנשר לוותיקאן לאמור: אין לנצרות שום רשות להתערב בענייני עם ישראל אחרי כל זוועות שהם ביצעו בנו. אסור לנו לרבני ישראל לשתוק. חייבים להחזיר להם מנה אחת אפיים. לא לקחנו מהם שום דבר. מי שמכבד תנ"ך צריך לדעת שה' נתן את ארץ ישראל לעם ישראל ולא לישמעאל.

יוסף מנדלביץ', ירושלים

 

מי באמת בלתי חוקי

'עיריית ירושלים לא מבצעת הריסות בתים במזרח העיר'. נחשו מי אמר משפט זה  - הימין? לא, טעיתם. כך קובע דו"ח מבקר המדינה, המותח ביקורת חריפה נגד העירייה ורשות העתיקות, שאינן אוכפות הריסה של בנייה פרועה ובלתי חוקית בירושלים המזרחית, ואף פעלו להכשרתה.

 לנוכח הפסטיבל התקשורתי שמנהלים ארגוני השמאל נגד הריסת בתי ערבים בעיר, מתברר עד כמה הביקורת שלהם מופרכת וחסרת שחר. ועכשיו זה רשמי כפי שהדבר בא לידי ביטוי נוקב בדוּחַ המבקר. אז לפני שהשמאל מנופף ברמה בכל אבן או עץ רענן של מבנה יהודי באבו טור או במתחם קבר שמעון הצדיק, כדאי שיעיין היטב בדוּחַ, יאמץ אותו אל ליבו ויסיק את המסקנות הנדרשות.

                                         ציפי  לידר, ירושלים

 סלחנות מוזרה

זה 62 שנה מאז הקמתה עומדת מדינת ישראל יום יום מול אויביה מבית ומחוץ הזוממים להכחידה. על כן ניתן בהחלט לומר שאנו במצב מלחמה ממושך מאז ועד היום.

בכל מדינה נורמלית המצויה במצב מלחמה, בוגדים ומרגלים נענשים בחומרה לאחר שהועמדו למשפט והורשעו. אך אצלנו המצב שונה – לנו יש 'עסקת טיעון'. ראש וראשון הוא הסופר מחו'ל  שהודה כבר בריגול לטובת חיזבאללה אך בעסקה משונה לא יואשם בסיוע לאויב בזמן מלחמה. הוא הדין בענת קם שגנבה אלפי מסמכים מסווגים. גם לגביה מתרקמת עסקת טיעון, ויש להניח שממנה ייהנה גם העיתונאי אורי בלאו שקיבל לידיו את אותם מסמכים.

קשה להבין מה  הרקע לסלחנות זו. אם טיפוסים כמו מחו'ל, קם ובלאו היו מקבלים עונש כבד, יש להניח שזה היה מרתיע אחרים.

משה בודק, חיפה