שיטת טיפול פודיאטרית ישראלית חדשנית לציפורן חודרנית

יחיאל נגלברג, ז' באייר תשע"ה,

Nail polish
Nail polish
Flash 90

הסרת ציפורן חודרנית בלייזר הוא טיפול אשר מסעיר את עולם הפודיאטריה, תוך שהוא מציע ריפוי מלא, ממוקד ופשוט של בעיית הציפורן החודרנית אחת ולתמיד. השיטה היעילה זו, אשר הוצגה וייושמה לראשונה בארץ על ידי הפודיאטר יונתן קפלין, עושה שימוש בקרן לייזר ומאפשרת לטפל בבעיה הידועה והלא נעימה של ציפורן חודרנית.

מעבר לחוסר הנעימות המשווע, התופעה גוררת אחריה זיהומים לרוב, והיא חוזרת שוב ושוב, לאחר טיפולים אשר לא מתבצעים בצורה תקינה. התופעה הנפוצה ביותר של חזרת הציפורן החודרנית היא אחרי טיפול, בו מתבצעת עקירת הציפורן החודרנית מהשורש.

יונתן קפלין, פודיאטור המתמחה בטיפול בלייזר להסרת ציפורן חודרנית, פיתוח שיטה ייחודית המאפשרת דיוק מירבי ללא סכנה של פגיעה ברקמות סמוכות במהלך הטיפול. קרן הלייזר מאפשרת טיפול סטרילי וממוקד אשר הורס את הרקמה החולה ומשמיד חיידקים ללא צורך בתפרים, עם דימום מועט וללא מגע ישיר. זמן הריפוי קצר יותר מטיפול בשיטות אחרות ואורכו כ-45 דקות, וכמוהו גם זמן החזרה לפעילות. שיטת הטיפול של קפלין הינה בעלת סיכוי נמוך ביותר להופעת הציפורן החודרנית לאחר הפעולה, גם זאת בשונה ממרבית דרכי הטיפול האחרות.

לפי יונתן קפלין, בשיטה זו כמעט ואין כאבים לאחר הטיפול, הריפוי מהיר יותר וזיהומים הם תופעה נדירה. בין יתרונות קרן הלייזר נימנה את יכולתו להסיר רקמה פגועה בלבד בדיוק המרבי, השמדת החיידקים והעובדה שאין כמעט דימום במהלך הטיפול ולאחריו, מונעים פגיעה בעור הבריא והאי נוחות לאחר הטיפול מינימאלית. את הטיפול ניתן לקבל באחד מהמרכזים הרפואיים של הרשת הנמצאים ברמת גן וברעננה.