סניף דגל חדש וכשר למסעדת ליב- מטבח בריא ביתי

יחיאל נגלברג, כ"ט בסיון תשע"ה,

לבן ריק
לבן ריק
צילום: ערוץ 7

לפני חודשיים נפתח סניף נוסף, ושלישי במספר למסעדת ליב- מטבח בריא ביתי. הסניף נפתח בהרצליה, ברחוב משכית 32. המסעדה עוצבה בהקפדה רבה על ידי האדריכל דן טרוים, היא מתפרסת על פני 400 מטרים והוכתרה כסניף הדגל של הרשת.

בסניף החדש הושק תפריט טבעוני חדש בשיתוף פורטל "טבעוניות נהנות יותר", והושקה בו גם הסלטייה החדשה של ליב.

עידו בסט, מנכ"ל ושותף: " במטרה לספק מענה בריא וטעים לכל חתכי האוכלוסייה, בשיתוף פעולה יחד עם אורי שביט, מפורטל "טבעוניות נהנות יותר", שהוא שם דבר גם בקהילה העולמית, בנינו סלטייה טבעונית בסניף, המאפשרת לקבל ארוחה טבעונית מלאה ומאוזנת. אחד האתגרים של התפריט הטבעוני הוא החלבון המלא הנמצא ברובו בחלבון מן החי. גם שילוב של דגן וקטניה מייצרים את 9 חומצות האמינו הדרושות, ובסלטייה ניתן לקבל את השילובים הללו."

ליב מטבח בריא ביתי היא מסעדת פועלים של שנות ה 2000. (פתוחים מיום א'-ה' מ 12:00- 16:00) המסעדה מתהדרת במטבח בריא, ביתי, ללא טיגונים, ללא חומרים משמרים וללא תוספי תזונה ומזון למיניהם.

האוכל מתבסס על דגנים וקטניות, והתפריט מגוון שכולל גם מנות טבעוניות, גם צמחוניות. בתפריט יש גם דגים, בשר ועוף. הסחורה טרייה ונרכשת מדי יום, ועושים גם משלוחים.

הסניף הראשון הוקם ברמת החייל לפני 9 שנים, ברמת גן הוקם לפני 5 סניף כשר, וגם הסניף החדש בהרצלייה כשר, בהשגחת הרבנות המקומית.