יורים לעצמנו ברגליים, כרגיל

משה למפרט, ל' בתשרי תשס"ז,

לבן ריק
לבן ריק
צילום: ערוץ 7
תמיד יש את כל האנשים הנחמדים האלו שטורחים לשלוח לי במייל כל מיני דברים מעניינים. הפעם זה היה מישהו נחמד שחשף אינפורמציה מעניינת.
את זה שהחבר'ה של "כיפה" מתכננים כבר הרבה מאוד זמן אתר חדש - את זה ידעתי מקריאה באיזה פורום בפורטל גדול, והאמת - לא כל כך עניין אותי. יש לי דברים הרבה יותר חשובים בחיים.
השמאל הישראלי משתף פעולה עם האוייב הערבי במטרה למחוץ את מתנגדיו הפוליטיים.
אלא, כך הנ"ל האיר את עיני. במדור האקטואליה החדש שלהם, הם רוצים לכלול את מבזקי Ynet, אמר וצירף צילום-מסך שיוכיח את טענתו.
 
את התשובה שהשבתי לו, אני חושב שיש מקום לכתוב גם כאן.
 
העובדה הזו לא מפתיעה אותי. בכלל.
הם לא המציאו את השיטה, למעשה - הם אפילו לא שכללו אותה.
כבר בתקופת בית שני השיטה הזו הייתה בשימוש נרחב אצל המתייוונים, ששיתפו פעולה עם היוונים על מנת להילחם בשומרי התורה דאז. כך גם בהמשך עם כל מיני צבאות זרים שהובאו ארצה על ידי פלגים בעם למלחמה בפלגים אחרים.
 
גם בהקמת המדינה, היו כאלה ששיתפו פעולה עם השלטון הבריטי נגד אחיהם והסגירו אנשים לבריטים, וגם היום, כידוע לכולם השמאל הישראלי משתף פעולה עם האוייב הערבי במטרה למחוץ את מתנגדיו הפוליטיים, יהיה המחיר אשר יהיה. כך קיבלנו את הגירוש שאפילו יאיר לפיד מידיעות אחרונות מודה שמטרתו הייתה "למחוץ את המתנחלים".
 
 
כך גם בציבור שלנו. יהיו כאלו שיבטלו את המינוי על "מקור ראשון" (עיתון מעולה, בדרך אגב) בגלל הסרת או שינוי מדור האהוב עליהם, אבל ישארו בה-בעת מנויים על מעריב או ידיעות וימשיכו להזריק את הרעל לדם.
יהיו כאלו שיגיבו בערוץ 7 בתגובות שהאתר לא מספיק לאומי ולמה פרסמתם את זה ולא פירסמתם את ההוא, אבל אחר כך ללכת לצפות בערוץ 2 בטלוויזיה ושם הם לא יתלוננו.
גורמים שונים יעדיפו להעביר חומר בלעדי לידיעות ומעריב מתוך כוונות שהן לעיתים טהורות, אבל בדיוק בצורה הזו הם מזיקים לכלי תקשורת "משלנו".
 
 
מנהלי "כיפה" כנראה רואים את ערוץ 7 כמתחרה מההיבט המסחרי, ולכן מעדיפים לתת במה לשונאי ישראל מידיעות אינטרנט וכנראה גם לשלם את זה, מאשר בטעות לסייע לגוף דתי ולאומי.
 
יורים לעצמנו ברגליים, ועל אוטומאט.