מי הם באמת הסוטים מהמצעד?

משה למפרט, ו' בתמוז תשס"ז,

לבן ריק
לבן ריק
צילום: ערוץ 7
אני בבסיס. יוצא מהמשרד הממוזג לרגע. על השולחן בחוץ זרוק עיתון של אתמול. "ידיעות" אני חושב שזה. בעמוד השער כתבה עם רקע כחול בהיר (המשחק שלהם עם הצבעים זה משו). הכתבה עסקה בשערוריה לפיה משרד החוץ מימן ומעודד תיירות "ורודה" (כלומר - של הסוטים מהסוג של המצעד - הומואים ולסביות) לישראל.
 
 
כהרגלי, חיפשתי לקרוא את מה שכתוב בין השורות. את המסקנה שלי אני חושב שאני רוצה לספר גם לכם.
 
הכתבה בידיעות, הייתה חיובית כלפי המשרד (כצפוי), המשיכה והסבירה לקוראים את עמדתו ה"מקצועית" של המשרד, בכך שהמשרד מעודד כניסתם של תיירים היכולים לקדם את הכלכלה, וש"זוגות של סוטים נחשבים ככאלה בעלי הכנסה פנויה גבוהה מהממוצע", ולכן עסקי תיירות מעוניינים בהם.
 
אני לא מבין גדול בכלכלה, אבל קצת אני יודע.
הכנסה פנויה, בהקשר שלנו, זו בהכנסה אחרי מיסים ועלויות שונות. כלומר - הכנסה שניתן להפנות לבילויים ובזבוזים, או לחיסכון להמשך החיים.
 
נחזור לכתבה על הסוטים, והפעם נקרא מבין השורות.
 
לזוג נורמלי ונשוי יש הוצאות על ילדים, חינוכם, דירה גדולה יותר וכו', מה שמקטין את ההכנסה שאותה הם יכולים להפנות לבילויים וטיולים.
גם אם יש להם משכורת גבוהה יותר - לרוב העדיפות תהיה הילדים הרבה לפני בילויים יקרים בחו"ל. כמובן - יש כאלה שאצלם המצב הפוך אולם בגדול זו הסיטואציה.
 
אצל הנהנתנים והסוטים הדבר הפוך:
כשבן אדם חושב רק על תאוותיו ויצריו האפלים, הוא לא יחסוך כסף אלא יבזבז אותו בבילויים ראוותניים ויקרים.
לזוג של חובבי בני מינם אין הוצאות על ילדים (שאין), ולכן, יש להם יותר כסף לבזבוזים ולטיולים בעולם. ה"גאוותנים" (אגב, תרגום קלוקל מאנגלית) חושבים רק על עצמם ועל התאוות שלהם, ויש מי שמנסה לנצל את זה כדי לעשות לביתו כמה שקלים.
 
 
ולא מדובר רק ביקירנו הסוטים. התפרסם לאחרונה ברשת כי קונסוליה ישראלית בארה"ב קידמה והפיצה תמונות של קצינות בעבר ובהווה, כשהן דוגמניות בבגדי ים, וזאת על מנת למשוך ולקדם תיירות של נהנתנים צעירים, שיבואו ארצה בעקבות הדוגמניות וחופי הים של תל אביב. התמונות פורסמו בעיתונים רדודים שעיסוקם בתמונות מהסוג הזה, שאותם קונים (לפי אותו מקור), גברים בני 18-35 רווקים ונטולי דאגות.
 
 
נהנתנות, בליינות, בזבוזים, ניקור עיניים במצעדים גאים במרכז העיר. זה הכל, ושום דבר מעבר.