רופסות בכיפה סרוגה.

משה למפרט, כ"ד באלול תשס"ה,

לבן ריק
לבן ריק
צילום: ערוץ 7


בנוער הדתי זה "In" לשמוע גלגל"ץ על כל התת רמה והזבל המשודר שם. הוריהם של אותם נערים קונים לשבת את "מעריב" או "ידיעות אחרונות" ומזלזלים בתקשורת הדתית.
בשבת שעברה נשארנו לשבת במכון לב יחד עם כל הסטודנטים המשובצים במסלול "נתיב". כמו בכל שבת דומה, לאחר ברכת המזון (וכמה דקות התארגנות) יש עונג שבת. במקרה שלנו זה היה בבית של אחד הרבנים, בקומת הקרקע של אחד המבנים במכון.

מישהו העלה (על רקע הגירוש) את נושא היחס לאוייב השמאלני ו-"מוסרים" כדוגמת אלו שהלשינו על האלוף דורון אלמוג (דווקא אחד שנלחם באוייב, להבדיל ממחליפו העלוב דן ערל) בבריטניה. הדיון המשיך על מי זה באמת חלק מעם ישראל ומי הוציא את עצמו מחוץ לגדר, ומישהו העלה את עיירות הפיתוח שהם שותפינו האמיתיים וכו' וכו'.

מי שמכיר אותי יודע שאני בדרך כלל יחסית שתקן במקומות מהסוג הזה, אבל בשלב הזה החלטתי לפתוח את הפה. מצאתי לנכון לנסח מחדש ולהעלות את זה לכאן.

אנחנו הולכים רחוק, מנסים לקרב את אנשי עיירות הפיתוח, את השמאלנים וכו', בעוד שלמעשה במחלות השונות שבהן חולה עם ישראל, חולה גם הציבור הדתי לאומי. החיילים הדתיים היו שותפים מלאים בגירוש, זו עובדה ידועה ומצערת (ע"ע המגרש ה-"עדין" שאיתו פתחתי את הבלוג, 2-3 הודעות למטה) והמאבק בגירוש עצמו היה די שקט ומתרפס. מחשבה קצרה נוספת תצביע על מה שסביר להניח שהוא חלק משורש הבעיה, ואתחיל בסיפורון מתחילת עבודתו של ערוץ שבע.

בימיו הראשונים של ערוץ שבע, אנשי הערוץ אפילו לא חלמו לערוך רצפים בעצמם (=של שירים). למלאכת העריכה נשכרו אנשים שעבדו בעבר בגל"ץ וברשת ב'.

הרבה אנשים משלנו שפגשו את הרבנית מלמד (מנהלת הערוץ), אמרו לה "תודי שעדיין הרצפים שלכם הם לא ברמה של גלי צהל ורשת ב'".

בציבור הדתי מעריצים את התקשורת וה(תת-)תרבות החילונית. בנוער הדתי זה "In" לשמוע גלגל"ץ על כל התת רמה והזבל המשודר שם. הוריהם של אותם נערים קונים לשבת את "מעריב" או "ידיעות אחרונות" ומזלזלים בתקשורת הדתית (ע"ע מאמרו של אלישיב רייכנר שפורסם ב-NRG לא מזמן). ההורים הללו גם בעבודה כשהם רוצים להתעדכן בחדשות הם פותחים את השמאלנים מ-Ynet/nrg, ולמעט עצבים על השמאלנות הבוטה שם לא יעשו משהו אקטיבי.

אם נחזור לנוער נדע שאת תיבת הדוא"ל שלו הוא מנהל לרוב אצל שונאי ישראל מ-"וואלה", וגם את החדשות הוא מתרגל לקרוא שם. "וואלה" הוא גם דף הבית של לא מעט חדרי מחשבים, ואפילו משרדים של ישיבות מכובדות (ואת זה ראיתי במו עיניי !!!).

כשלב ראשון בדרך לתקן את עם ישראל, כדאי שנתקן ראשית את ציבורנו החולה, כדאי שנשתחרר מהר מאוד מהתופעה המדוברת על ספיחיה. התופעה היא שאיפשרה את הגירוש בפועל, היא זו שמזרימה כל יום כמויות אדירות של רעל לציבור שלנו והתופעה הזו היא האשמה בעוד לא מעט חוליים של החברה הדתית לאומית.