חייל - דע זכויותך !

משה למפרט, ה' באב תשס"ז,

לבן ריק
לבן ריק
צילום: ערוץ 7
(או - איך לגרום לצה"ל לממן קצת פחות את האוייב הפוסט ציוני).
 
בצה"ל, כמו שחלקכם יודעים, השלישות אמורה לספק עיתונים לחיילים, כדי שיהיו קצת מחוברים למה שקורה בעולם (אינטרנט - רק לקצינים בדרגת אל"מ ומעלה). על פי רוב העיתונים שמגיעים ליחידות הם "ידיעות אחרונות" ו"מעריב" (ולעיתים "הארץ").

על הללו לא צריך להכביר מילים. על הזלזול הבוטה שלהם בכל דבר שקשור ליהדות, על התמיכה הבוטה באסונות שהביא עלינו השלטון בשני העשורים האחרונים וגם על היותם מקור בלתי נדלה לתמונות לא צנועות (בלשון המעטה) שאותן החברים ליחידה גוזרים ותולים על הקיר בניגוד לפקודות.
 
מסתבר שיש אפשרות אחרת.

באחד מימי השבוע מצאתי על הרצפה של תחנת אוטובוס בצומת השרון (בית ליד), את השבועון הצבאי "במחנה".
תשעת הימים, אין מוסיקה, אז כל מה שמגיע ליד והוא צנוע באופן סביר - אפשר לקרוא. אחד המדורים של העיתון הזה נקרא "יש שאלות", ובו מוזמנים חיילים בסדיר לשאול שאלות הנוגעות לשרותם הצבאי.
וזה מה שקראתי שם:
 
סריקה מ"במחנה"
 
 
אז מה עושים?
מחתימים את כל מי שאפשר (אפשר להחתים גם חברים שרוצים לקרוא את ידיעות/מעריב, מכיוון שמקור ראשון יגיע בנוסף להם ולא במקומו) פונים לשליש היחידה ומבקשים עיתון ראוי.

לא עוזר? פונים לדרגה שמעליו, או לרב היחידה שבדרך כלל גם הוא יכול לעשות משהו בנידון.
 
הרבה פעמים במערכת הצבאית אפשר לעשות דברים שמחוצה לה - אין. קיבלתי בעבר למחשבי הצבאי העתק מתכתובת במסגרתה חיילים בשרות סדיר הגישו קבילה נגד מפקד גלי צה"ל היוצא, אל"מ אבי בניהו על התנהלותה המפורסמת של התחנה. הנ"ל נאלץ לבזבז לא מעט זמן על מנת לרצות את נציב קבילות החיילים.
 
רק לשים לב.