ברוכים הבאים לפסטיבל

משה למפרט, כ"ז בתשרי תשס"ו,

לבן ריק
לבן ריק
צילום: ערוץ 7
ברוכים הבאים לפסטיבל שלנו. השנה הפסטיבל הורחב והוקדם בשבועיים מהתאריך הרשמי. כל כלי התקשורת, אתרי האינטרנט השמאלניים
 
והעיתונים מתחילים לעסוק בענייני הפסטיבל הקבוע המתרחש בדרך כלל בשבוע שבין י"ב חשוון ל-4.11. פסיטבל שמוקדש לראש ממשלה שנרצח בנסיבות מסתוריות.
ואולי, כדאי לקרוא, ליום שבו יחקר מחדש הרצח בצורה רציני ויתגלו דברים מאוד מאוד מעניינים. בינתיים יהי זכרונו של האיש עצמו לברכה.
 
פ-ס-ט-י-ב-ל רבין !

(דמיינו את הכרוז צועק את המילים הללו מעל הבמה. זה בטח ישמע טוב יותר)
 
כמו כל שנה בעשר האחרונות, גם השנה התעוררנו בוקר אחד (והפעם, שבועיים קודם) וגילינו שפסטיבל רבין התחיל.
ראיונות עם משפחת הרוצח הנתעב, עם משפחתו של האליל זכרונו לברכה, עם נוער הנרות של אז והקשקשת הרגילה והמוכרת על הרוצח שירקב בכלא לכל החיים ומשפחתו המושמצת.
 
כמה "עובדות" שכדאי לערער עליהן:
 
1. הרוצח הנתעב.
אני לא יודע מה עשה באמת יגאל עמיר ביום הרלוונטי, ואני גם מאמין שחף מכל פשע הוא לא. ייתכן שניסה לרצוח אולם סביר יותר שידע מראש מה יש לו באקדח. בכל מקרה סביר להניח הרבה יותר שהרוצח מסתובב חופשי מאשר להניח שהוא בכלא.
יש טענות שהרוצח הוא המאבטח יורם רובין, ויש טענות שהסגן של רבין (פרס) אירגן את הרצח (מה שהגיוני מאחר ואותו הסגן בדיוק נהיה לאחר מכן ראש ממשלה).
 
יש גם המון שאלות ומסמכים סותרים על מה שקרה לאחר הרצח, בבית חולים, לאחר המוות (דוקטור היס...) ועל מעורבות שירות ביטחון ישראלי מסויים.
 

2. אשמת הציבור הדתי.
מכיוון שלא ניתן להוכיח (ועל הגירסא הרשמית של הרצח יש הרבה מאוד שאלות וסתירות) שיגאל עמיר אכן רצח את רבין, הרי שלא ניתן להוכיח שהציבור הדתי אכן אשם בהקשר הזה.
 
3. הכדורים תמיד נורים מימין לשמאל
האמת היא (עד כמה שהשמאל אוהב להסתיר את העובדות הללו) שהיו במדינה הזו עוד הרבה רציחות קודם ואחר כך (רחבעם זאבי הי"ד שמשום מה מתעלמים ממנו, שיום הירצחו העברי יהיה השבוע ? שלא ברור לגמרי עד כמה ראשי השמאל הישראלי אשמים ברצח ? רבים אחרים נוספים ?)
"משום מה" רק אלוהי-רבין* מקבל כזה פרסום בשבוע שבסביבות תאריך רציחתו בנסיבות מסתוריות.
 
 
כמו כל שנה, בכיכר הקדושה יערך אירוע קדוש של כל השמאלנים מוקירי זכרו, יקראו למדינה פלסטינית ויחזרו על הקשקש שהם המציאו וקראו לה מורשת רבין.
 

אז מה עושים ?
האמת שאין יותר מדי מה לעשות. אני יכול לייעץ לכם בשבועיים-שלושה הקרובים לקחת חופש מהתקשורת, לא לקרוא עיתונים, לא לשמוע רדיו, לא לראות טלוויזיה ולשרוד בצורה שפויה את הפסטיבל העשירי להירצחו של אלוהי השמאל זכרונו לברכה.
 
ואולי, כדאי לקרוא, ליום שבו יחקר מחדש הרצח בצורה רציני ויתגלו דברים מאוד מאוד מעניינים. בינתיים יהי זכרונו של האיש עצמו לברכה.
 

________________
* אלוהי רבין: "אלוקים" למשל, הוא כינוי כבוד לריבונו-של-עולם. במקרה של אלילים אומרים "אלוהים אחרים" ולא "אלוקים אחרים" או דבר דומה