מה היה עושה אולמרט בלי רוז?

משה למפרט, כ"ט באב תשס"ח,

לבן ריק
לבן ריק
צילום: ערוץ 7
פושעים, רוצחים, אנסים ושאר חלאות-אנושיות היו ויהיו תמיד כנראה, הקדוש-ברוך-הוא חילק את הפושעים באופן שווה בין כלל הציבורים ואין ציבור נקי יותר או נקי פחות (אמנם, אדם יכול להתגבר על נטיותיו ההרסניות ולחזור בתשובה, אבל באופן גורף - אין הבדל).
התקשורת המציצנית, כדרכה, מחפשת סיפורים בהם ניתן להכפיש מישהו (כמו האם המתעללת מהכת החרדית), לפרסם סיפורים פלסטיים ("מכתב האישום עולה כי הנאשם פגש במתלוננת, חטף אותה למכוניתו וביצע בה כך וכך") או סתם למלא אינצ'ים.
 
רוז בת הארבע היא בסך הכל ילדה מסכנה ל"משפחה" מוזרה, כנראה יצירת כפיה של הסוכנות היהודית המתמחה בייבוא גויים מכל סוג וצבע על מנת שיצביעו לשינוי בבחירות, אבל היא בכלל לא הנושא.
רוז נעלמה בחודש מאי (סביבות אייר). המעניין והמוזר הוא ש"חדשה" ישנה כזו פתאום דלפה לעיתונות בשבוע שעבר. עיתון "ידיעות אחרונות" מילא בילדה המסכנה 17 עמודים, משל הייתה טבח בו נרצחו מאות אזרחים (פיגועים מקבלים הרבה פחות). "מעריב" החרה-החזיק אחריו והסתפק ב-11 עמודים.
 
ונשאלת השאלה - למה?
 
באותו השבוע, שוחררה כ"מחווה" לרוצח מכחיש השואה מחמוד עבאס כנופיה של 200 רוצחים מנוסים, על מנת לחדש את מנגנוני הרצח שלו, שירצחו כמה יהודים כחלק מתהליך השלום. מישהו החליט כנראה למסך את הפשע המזעזע הזה על ידי העלאה לכותרות של סיפור עתיק מלפני שלושה חודשים ש"פתאום" הותר לפרסום.